wtorek, 11 maja 2021 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęccy medycy wciąż bez dodatków covidowych. Dyrekcja uspokaja: szpital otrzymał środki na wypłatę świadczeń

Część medyków z ostrołęckiego szpitala wciąż czeka na wypłatę tzw. świadczeń covidowych za walkę z pandemią. W niektórych przypadkach lekarze nie otrzymali dodatku za grudzień 2020 r. i styczeń br. Do naszej redakcji napływają sygnały, że problemu nie udało się rozwiązać. Co z wypłatą świadczeń?

Temat niewypłacania świadczenia covidowego dla personelu medycznego ostrołęckiego szpitala powraca jak bumerang. O problemie pisaliśmy ostatnio w połowie marca. Wciąż jednak otrzymujemy sygnały, że pieniądze za walkę z pandemią nie wpłynęły na konta części medyków.

Reklama

- Pragnę przypomnieć ponownie o sprawie dodatków covid dla ostrołęckich medyków. Dyrektor przerzucił odpowiedzialność na NFZ, a ten nie odpowiedział na zadane przez redakcję zapytanie. Bardzo proszę o doprowadzenie sprawy do końca. Myślę, że za nasz codzienny trud w walce z covidem, należą się nie tylko wyjaśnienia, ale i pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy odpowiadają za ten stan. Nie mówiąc już nawet o dodatku - pisze czytelnik.

O komentarz dotyczący wypłaty świadczeń poprosiliśmy dyrekcję ostrołęckiego szpitala. Według przekazanych informacji placówka otrzymała z NFZ fundusze i rozpoczęła wypłacanie dodatku.

- Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce uprzejmie informuje, że dnia 26.03.2021 r. otrzymał środki finansowe od Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczone na dodatek dla pracowników udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom z podejrzeniem lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i obecnie jest w trakcie wypłacania środków pracownikom - odpowiada Wojciech Krzyżanowski, zastępca dyrektora do spraw opieki zdrowotnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

Reklama

Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o sto procent.

Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują osoby zatrudnione w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, które wykonują zawód medyczny, uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie przysługuje także osobom wykonującym: zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa, czynności diagnostyki laboratoryjnej w laboratoriach umieszczonych na wykazie Ministra Zdrowia, zlokalizowanych w szpitalach I, II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, z którymi NFZ podpisał umowę na wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-23.

Zobacz też:

Co z wypłatą świadczeń covidowych dla lekarzy z ostrołęckiego szpitala? Część medyków wciąż czeka na obiecany dodatek

Wracamy do tematu: co z wypłatami świadczeń covidowych dla ostrołęckich medyków. Dyrekcja szpitala odpowiada

Co z wypłatą świadczenia covidowego dla ostrołęckich medyków? Obiecanych w listopadzie pieniędzy lekarze nie otrzymali do tej pory

Wyświetleń: 2012 komentarze: -
06.04.2021, 09:46r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter