Część medyków z ostrołęckiego szpitala wciąż czeka na wypłatę tzw. świadczeń covidowych za walkę z pandemią. W niektórych przypadkach lekarze nie otrzymali dodatku za grudzień 2020 r. i styczeń br. Do naszej redakcji napływają sygnały, że problemu nie udało się rozwiązać. Co z wypłatą świadczeń?
Temat niewypłacania świadczenia covidowego dla personelu medycznego ostrołęckiego szpitala powraca jak bumerang. O problemie pisaliśmy ostatnio w połowie marca. Wciąż jednak otrzymujemy sygnały, że pieniądze za walkę z pandemią nie wpłynęły na konta części medyków.
Reklama
- Pragnę przypomnieć ponownie o sprawie dodatków covid dla ostrołęckich medyków. Dyrektor przerzucił odpowiedzialność na NFZ, a ten nie odpowiedział na zadane przez redakcję zapytanie. Bardzo proszę o doprowadzenie sprawy do końca. Myślę, że za nasz codzienny trud w walce z covidem, należą się nie tylko wyjaśnienia, ale i pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy odpowiadają za ten stan. Nie mówiąc już nawet o dodatku - pisze czytelnik.
O komentarz dotyczący wypłaty świadczeń poprosiliśmy dyrekcję ostrołęckiego szpitala. Według przekazanych informacji placówka otrzymała z NFZ fundusze i rozpoczęła wypłacanie dodatku.
- Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce uprzejmie informuje, że dnia 26.03.2021 r. otrzymał środki finansowe od Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczone na dodatek dla pracowników udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom z podejrzeniem lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i obecnie jest w trakcie wypłacania środków pracownikom - odpowiada Wojciech Krzyżanowski, zastępca dyrektora do spraw opieki zdrowotnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.
Reklama
Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o sto procent.
Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują osoby zatrudnione w szpitalach II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, które wykonują zawód medyczny, uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.
Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie przysługuje także osobom wykonującym: zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa, czynności diagnostyki laboratoryjnej w laboratoriach umieszczonych na wykazie Ministra Zdrowia, zlokalizowanych w szpitalach I, II i III poziomu zabezpieczenia covidowego, z którymi NFZ podpisał umowę na wykonywanie testów w kierunku SARS-CoV-23.
Zobacz też:
Odsłon: 1911 | komentarze: 9 | 09:46, 06.04.2021r. | ![]() |
tl @ 11:55, 06.04.2021
IP: 37.30...127. @ 10:26, ludzie marszałka tak piszą wnioski do NFZ o dodatek i tak dzielą kasą.
Kkk @ 17:20, 06.04.2021
IP: 109.243...173Znaczy nie rozumiem tego szczerze jak niby trzeba leczyć ludzi to lekarze i pielęgniarki i ratownicy chcą więcej pieniędzy to wcześniej nie było trzeba leczyć ludzi czy co bo nie wiem i akurat jak więcej pieniędzy dostają to akurat najwięcej ludzi umiera na inne choroby z powodu braku pieniędzy lub wizyty u lekarzy lub odwoływać zabiegi w szpitalu
Hm @ 22:50, 06.04.2021
IP: 37.248...76Czyli co? Za Mało na pasku od wypłaty za covid pokazalo? To wcześniej ludzi "za darmo" leczyliscie czy to też było "co łaska"?
Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:30, 07.04.2021
IP: 217.146...86PiSowskie matołki, jak zwykle niczego nie rozumieją - PiSi rząd uchwalił ustawę, zgodnie, z którą Ci lekarze mają otrzymać dodatkowe pieniądze, a więc jedyne co robią, to upominają się o swoje pieniądze.
Tępy naziolu - mizoginie, pieniądze na wypłaty idą z budżetu państwa, a więc nie wiem dlaczego wciągasz w to marszałka województwa, a nie wojewodę.