wtorek, 11 maja 2021 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Senator Mamątow interweniował w sprawie umorzenia prokuratorskiego postępowania z udziałem Daniela Obajtka!

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że senatorowie Prawa i Sprawiedliwości interweniowali u Prokuratora Generalnego m.in. w sprawie umorzenia prokuratorskiego postępowania z udziałem Daniela Obajtka, obecnego prezesa PKN Orlen. Jak podaje gazeta, w akcję zaangażowany był też senator z Ostrołęki.

Rzecz dotyczy sprawy z 2015 roku, dotyczącej m.in. firmy Elektroplast. Za oszustwa skazano wówczas trzech przestępców. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", wyroki mogły zaszkodzić Danielowi Obajtkowi.

Reklama

- Prawomocne wyroki uderzały procesowo w Obajtka, ponieważ skazany Maciej C. przyznał się m.in. do wręczenia 50 tys. zł łapówki wójtowi Pcimia w 2010 r. w zamian za ustawienie gminnego przetargu (ostatecznie gangster go nie wygrał) oraz oszustw na szkodę firmy Elektroplast w latach 2003-2004, w której Obajtek był wówczas kierownikiem i miał zarobić na lewych interesach kilkaset tysięcy złotych - podaje wyborcza.pl.

Wówczas do akcji wkroczyli senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy interweniowali u ówczesnego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i zwrócili się z wnioskiem o kasację w tej sprawie. Pojawia się tu także wątek ostrołęcki, bowiem w sprawę zaangażował się senator Robert Mamątow.

- 1 października 2015 r. senatorowie PiS znów interweniują u Seremeta. Wśród nich jest Grzegorz Wojciechowski, brat obrońcy wójta Pcimia, oraz Andrzej Pająk, Alicja Zając, Janina Sagatowska i Robert Mamątow. Chcą ingerencji prokuratora generalnego w związku z "wysoce niepokojącymi informacjami" na temat postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim - czytamy na stronie wyborcza.pl.

Reklama

Pełna treść artykułu:

Senatorowie PiS chcieli oczyszczenia Obajtka. Ujawniamy, jak naciskali na prokuratora generalnego

Sprawa Obajtka. Senatorowie PiS interweniowali u Prokuratora Generalnego

Wyświetleń: 10756 komentarze: -
06.04.2021, 10:47r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter