sobota, 15 maja 2021 r., imieniny Zofii, Nadziei, Berty

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

OPWiK nadaje na żywo z bocianiego gniazda przy ulicy Leśnej. Zobacz, co się tam wyprawia (wideo)

Miłośnicy bocianów na pewno się ucieszą. W naszym mieście jest kolejne gniazdo, do którego przyleciała para ptaków. Najbardziej zachwyca jednak fakt, że nad gniazdem przy ulicy Leśnej zainstalowano kamerę, dzięki której będzie można na kanale YouTube na żywo śledzić bocianie losy. 

Transmisję udostępnia Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Gniazdo znajduje się bowiem na terenie Stacji Uzdatniania Wody (SUW).

Reklama

- Miło nam poinformować, że 4 kwietnia o godzinie 16.54 do gniazda, które znajduje się przy ulicy Leśnej, przyleciał bocian. Udostępniamy transmisję live z gniazda bociana na naszym kanale YouTube, abyśmy mogli wspólnie obserwować życie naszych ptasich mieszkańców - czytamy na stronie miejskiej spółki OPWiK.

A w gnieździe już dużo się dzieje. Bociany głośno klekoczą, okazują sobie czułości, ale też nieco poddenerwowania, poprawiają gniazdo, aby było gotowe do złożenia jaj i przyjścia na świat młodych. Czekamy zatem na rozwój wypadków i trzymamy kciuki, aby ta bociania rodzina szczęśliwie się powiększyła.

Zapraszamy do odwiedzania kanału OPWiK na YouTube oraz śledzenia życia bocianów.

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 7413 komentarze: -
06.04.2021, 13:14r. Drukuj
Powrót