wtorek, 11 maja 2021 r., imieniny Igi, Miry, Lwa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jaki laptop na studia? Wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Laptop jest niezbędnym sprzętem dla studenta. Uczestnictwo w wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach prowadzonych online wymaga posiadania wydajnego komputera. Dodatkowo notebook jest potrzebny studentowi do realizowania projektów zaliczeniowych i napisania pracy dyplomowej.

Jaki laptop jest odpowiedni dla studenta? Na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania?

Laptop dla studenta - najważniejsze funkcje

Studenci potrzebują komputera zarówno podczas zajęć organizowanych na uczelni, jak i w trakcie wykładów prowadzonych zdalnie. Laptopy polecane żakom powinny być funkcjonalne w obu sytuacjach. Na uczelni ważna jest długa praca na baterii oraz mobilność sprzętu. Jego waga powinna być niska, dlatego wielu studentów stawia na ultrabooki. Lekkie, cienkie laptopy bez trudu przenosi się w plecaku lub niedużej torbie. Do uczestnictwa w zajęciach online niezbędna jest możliwość łączenia się z szybkim Internetem za pomocą Wi-Fi lub modemu LTE.

W przypadku studentów uczelni technicznych ważne jest przyjrzenie się wydajności procesora, pamięci RAM i karty graficznej. Uruchomienie programów do projektowania budynków, bądź służących do wykonywania skomplikowanych obliczeń matematycznych wymaga sporej mocy. Niska wydajność podzespołów mogłaby uniemożliwić studentowi realizację zadań od wykładowców.

Wydajny laptop dla studenta można kupić za kwotę 3-4 tysiące złotych. Taki budżet w zupełności wystarczy na znalezienie wielu modeli wartych uwagi. Kilka spośród nich znaleźć można poniżej.

Dell Latitude 7400

Dell Latitude 7400 to propozycja interesująca zwłaszcza dla studentów, którym zależy na maksymalnej mobilności. Model waży mniej niż 1,4 kg, co w połączeniu z 14-calowym ekranem, umożliwia jego łatwe przenoszenie i użytkowanie w podróży. Mimo niewielkich rozmiarów Latitude 7400 oferuje wysoką wydajność, a zamontowany w nim układ chłodzenia radzi sobie z pracą pod dużym obciążeniem. Wentylatory są oparte o ciekłokrystaliczne polimery, które umożliwiają zastosowanie cieńszych i lżejszych łopatek. Przepływ powietrza jest przy tym optymalny, dzięki temu laptop jest efektywnie chroniony przed przegrzaniem. 

Studenci docenią dostępną w Dell Latitude funkcję ExpressConnect. Za jej pomocą komputer automatycznie łączy się z najszybszą siecią Wi-Fi. 

Więcej dowiesz się na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/dell-latitude 

Asus Tuf Gaming FX506LI-HN050

Asus Tuf Gaming to znana seria laptopów dla graczy, jednak równie dobrze mogą służyć również studentom. Model FX506LI-HN05 umożliwi zarówno realizację projektów w programach graficznych o wysokich wymaganiach sprzętowych, jak i spędzanie wolnego czasu na graniu w gry. Pod tym względem jest to uniwersalna jednostka. 

Na studiach dobrze sprawdzi się zamontowany w laptopie procesor Intel Core i5 oraz 16 GB pamięci RAM, które w razie potrzeby można rozszerzyć do 32 GB. Naukę ułatwi matryca Full HD z powłoką antyrefleksyjną. Zwiększa ona  komfort nauki w różnych miejscach, w tym w pomieszczeniach, w których światło pada prosto na wyświetlacz w laptopie. 

Seria laptopów Asus Tuf Gaming jest dostępna na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/asus-tuf-gaming 

Macbook Pro

Apple MacBook Pro to propozycja laptopa dla studenta dysponującego większym budżetem. Dla sporej części osób może to być jednak znacznie lepszy wybór niż komputer z Windowsem.  Na sprzęt Apple powinno się przygotować nawet 6-7 tysięcy złotych, jednak w zamian zyska się wyjątkową stabilność systemu i mocne podzespoły. Macbook Pro jest polecany zwłaszcza studentom, którzy chcą w przyszłości pracować w branży kreatywnej. Sprzęt zapewnia płynne działanie skomplikowanych programów graficznych, wykorzystywanych do tworzenia filmów, animacji, grafiki użytkowej i wielu innych. 

Studenci cenią w Macbooku Pro energooszczędność, dzięki której laptop pracuje na baterii nawet do 20 godzin. Komputer posiada GPU z ośmioma rdzeniami w czipie M1. Jest to najbardziej zaawansowany procesor, jaki kiedykolwiek stworzyło Apple. Układ pracuje 5 razy wydajniej niż jego poprzednia generacja. Wysoką jakość obrazu zapewnia natomiast wyświetlacz Retina, który wydobywa bogactwo detali i zapewnia żywą kolorystykę. Technologia True Tone automatycznie reguluje balans bieli, dzięki czemu obraz na ekranie jest naturalny o każdej porze dnia. 

Macbook Pro dostępny na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/apple-macbook-pro jest wyposażony w Magic Keyboard. Klawiatura posiada udoskonalony mechanizm nożycowy. Klawisze są responsywne, a pisanie ciche i komfortowe. Touch Bar dodatkowo rekomenduje używanie komend, które przyśpieszają pracę. Touch ID umożliwia korzystanie z uwierzytelnienia za pomocą odcisku palca. MacBook Pro to zatem sprzęt, który sprawdzi się także w profesjonalnych zastosowaniach już po zakończeniu studiów.

Kupując komputer z myślą o długim użytkowaniu warto pomyśleć o dodatkowej gwarancji na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Gwarancja Beztroski to zabezpieczenie sprzętu od awarii i przypadkowych uszkodzeń oraz Usługi Serwisowe, w skład których wchodzi pełny pakiet pre-konfiguracyjny przygotowujący sprzęt do pracy według indywidualnych potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 858 komentarze: -
06.04.2021, 13:44r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter