poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kampania "Myśli ukryte w słowach". ZSZ nr 2 przypomina o pozytywnym myśleniu

W ostatnich tygodniach Zespół Szkół Zawodowych nr 2 realizował działania związane z profilaktyką zdrowia psychicznego pod hasłem ''Myśli ukryte w słowach". Miała ona na celu pokazanie co wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

Uczniowie chętnie włączyli się w promocję akcji. Ich zadaniem było wykonanie grafiki komputerowej oraz nagranie filmiku z dobrymi myślami, słowami. Na lekcjach przedmiotowych trwały rozmowy na temat: ogólnego wpływu na zdrowie psychiczne, jak radzić sobie z trudnościami, gdzie szukać pomocy oraz jak skutecznie pomóc osobom, które potrzebują naszego wsparcia.

Reklama

Kolejnym zadaniem wykonanym przez uczniów było napisanie listu oraz udowodnienie, że dana osoba potrafi być dobrym obserwatorem i jest gotowa do niesienia pomocy. Z listami można zapoznać się w zakładce pedagoga szkolnego na stronie szkoły.

W kampanię szczególne włączyli się: uczniowie z klasy 2 pWr: Prusaczyk Kinga, Olbryś Kinga, Rudziński Alan, Nowacka Patrycja, Szabłowska Marysia, Wojtczak Wiktoria, uczniowie z klasy 2 gWr: Tonder Ewelina, Dmoch Anna oraz uczniowie: Jan Popławski (1Iw), Gabriela Skiba (2 pIw), Magdalena Panuś (2pIw), Mateusz Minota z klasy 2 pIw, Grzegorz Ciechanowski, Dominik Gręda z klasy 2 gSw, Kinga Kulesza (2pWr), Klaudia Dawidowska (2pWr)

Reklama

- Pamiętajmy, że kampania pozytywnego myślenia wciąż trwa, nie zamykamy jej w granicach czasowych. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie potrafił pomagać i co ważne prosić o pomoc - czytamy na stronie szkoły.

Szkolną kampanię pozytywnego myślenia przygotowały i koordynowały: Monika Brzozowska i Renata Sawicka.

Fot. ZSZ nr 2

 

 

 

 

 

Wyświetleń: 545 komentarze: -
07.04.2021, 08:11r. Drukuj
Powrót