wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia. Żłobki, przedszkola i galerie handlowe nadal zamknięte

Obostrzenia zostaną z nami na dłużej. Z powodu trudnej sytuacji w służbie zdrowia, kurczącej się bazy łóżkowej i respiratorowej dla pacjentów z COVID-19 rząd zdecydował o przedłużeniu dotychczasowych restrykcji do 18 kwietnia. Zamknięte pozostaną m.in. żłobki, przedszkola, a także galerie handlowe.

Rząd przedłużył obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Informację o kontynuowaniu obostrzeń przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Reklama

Dotychczasowe obostrzenia utrzymane do 18 kwietnia:

Handel - ograniczenia

  • wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m/kw pozostaną zamknięte,
  • centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
  • w placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

1 osoba na 15 m/kw - w sklepach do 100 m/kw,

1 osoba na 20 m/kw - w sklepach powyżej 100 m/kw.

Kult religijny

  • w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m/kw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - pozostają zamknięte

Żłobki i przedszkola  - nadal są nieczynne

  • wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Reklama

Sport 

  • działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Edukacja

  • uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Hotele

  • obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Kultura - wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki

Reklama

Sytuacja epidemiczna nadal trudna

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że choć od kilku dni odnotowuje się mniejszą liczbę zakażeń, to sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywają pacjenci wymagający hospitalizacji, a także pomocy.

- Ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Jednak poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne. 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami. Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obowiązujących obostrzeń, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze - czytamy na rządkowej stronie gov.pl

Konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w środę 7 kwietnia.

Źródło: www.gov.pl

Fot. gov.pl

Wyświetleń: 3966 komentarze: -
07.04.2021, 11:45r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter