poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jaki sklep wielkopowierzchniowy powstanie w Baranowie? Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię

W Baranowie może niebawem powstać sklep wielkopowierzchniowy jednej z wiodących marek. Do urzędu gminy wpłynęły bowiem w styczniu tego roku dwie oferty od przedstawicieli sieci o zasięgu ogólnopolskim o zamiarze wybudowania dużego obiektu jak Biedronka, Lidl lub Stokrotka. 

Jedna oferta dotyczy lokalizacji sklepu na gruntach prywatnych, a druga na gruntach gminnych, a konkretnie na jednej z działek na targowisku gminnym w Baranowie.

Reklama

- W związku z tym, że taki sklep jest tematem dość kontrowersyjnym i nie pozostanie bez wpływu, przynajmniej na początek, dla lokalnego biznesu operującego zwłaszcza w handlu detalicznym artykułami spożywczymi, samorząd gminy postanowił zasięgnąć w tej sprawie opinii mieszkańców w formie konsultacji społecznych. Z powodu pandemii wirusa COVID-19 i braku możliwości przeprowadzenia tych konsultacji w formie zebrań wiejskich w sołectwach zamierzamy zrobić to w formie sondy internetowej dostępnej dla każdego mieszkańca na naszej stronie internetowej od 8 do 12 kwietnia br. - informuje wójt gminy Henryk Toryfter.

Uchwała umożliwiająca przeprowadzenie niniejszych konsultacji została podjęta na sesji Rady Gminy Baranowo 24 marca br.

- Chciałbym poinformować, że opinia mieszkańców w powyższej sprawie będzie brana pod uwagę przy ewentualnej lokalizacji tej inwestycji na gruntach gminy, bo w przypadku gruntów prywatnych nie będzie to miało żadnego znaczenia - dodaje włodarz gminy.

Reklama

W przypadku wyrażenia zgody na taką lokalizację inwestycji przez znaczącą większość mieszkańców gminy biorących udział w sondzie i pozytywnej decyzji Rady Gminy w tej sprawie, samorząd chciałby przy okazji tej inwestycji uporządkować i odpowiednio urządzić targowisko gminne, dlatego też w niniejszej sondzie pojawią się dwa pytania:

1. Czy jesteś za lokalizacją w miejscowości Baranowo, na nieruchomości gminnej sklepu wielkopowierzchniowego (np. Biedronka).

2. Czy jesteś za rozbudową obecnego targowiska gminnego w Baranowie poprzez budowę wiat do handlu i urządzenie parkingów oraz alejek dla handlujących.

Reklama

- Informuje, że inwestycja zawarta w drugim pytaniu jest uzasadniona i ma sens organizacyjny i ekonomiczny tylko i wyłącznie w przypadku lokalizacji obok sklepu wielkopowierzchniowego. Ankieta jest anonimowa i bardzo prosta. Odpowiedzi na pytania można udzielić tylko raz. Prosi się zatem o liczny udział w tej sondzie. Skala zainteresowania tym tematem jest ważna dla podjęcia stosownej decyzji przez samorząd gminy - informuje wójt gminy Henryk Toryfter.

Więcej na ten temat na stronie Urzędu Gminy w Baranowie.

Wyświetleń: 8193 komentarze: -
07.04.2021, 13:58r. Drukuj
Powrót