środa, 12 maja 2021 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zbigniew Stonoga skazany. Wyrok usłyszał w Ostrołęce

Zbigniew Stonoga, działacz społeczny, przedsiębiorca i wideobloger, który ujawnia afery, ale też organizuje akcje charytatywne i pomocowe, został skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Ostrołęcki sąd uznał go winnym "zastosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności".

Zbigniew Stonoga o tym, że został skazany poinformował na Facebooku. Wyrok zapadł w środę 7 kwietnia br.

- Przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce odbyła się rozprawa apelacyjna od wyroku Sadu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej, w której zostałem skazany za to, że cytuję Państwu literalną treść zarzutów: "W nieustalonym miejscu i czasie latem 2002 r. pobił, skopał po całym ciele nieustaloną osobę celem zmuszeniem jej do zwrotu nieustalonych wierzytelności. Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał moją winę i skazał mnie na 2 lata pozbawienia wolności, wyrok jest prawomocny - napisał Zbigniew Stonoga na FB.

Reklama

W sprawie wyroku, jaki usłyszał przedsiębiorca, skontaktowaliśmy się z Sądem Okręgowym w Ostrołęce.

- W postępowaniu przed Sądem Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej, Zbigniew S. został oskarżony o popełnianie przestępstwa z art. 191 § 2 kk w zw. z art. 64 § 1 kk, to jest zastosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, przy czym czynu tego miał się dopuścić w ramach tzw. recydywy. Wyrokiem z 10 sierpnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej uznał Zbigniewa S. za winnego popełnienia zarzucanego mu w akcie oskarżenia czynu i za to skazał go na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrokiem z 7 kwietnia 2021 roku Sąd Okręgowy w Ostrołęce, rozpoznając apelację obrońcy oskarżonego, zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że z opisu, kwalifikacji prawnej czynu przypisanego oskarżonemu Zbigniewowi S. oraz z podstawy skazania wyeliminował działanie w warunkach recydywy, a orzeczoną karę pozbawienia wolności złagodził do 2 lat, w pozostałym zakresie wyrok w zaskarżonej części utrzymując w mocy - poinformował nas sędzia Marcin Korajczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Zbigniew Stonoga jest postacią znaną mieszkańcom Ostrołęki. Nasze miasto odwiedził m.in. w listopadzie 2016 r. Wówczas zaprosił chętnych ostrołęczan do zaangażowania się w pomoc rodzinie z Giżycka, która straciła swój dobytek w pożarze mieszkania. Do akcji włączyło się kilka osób. Wśród nich znalazł się ostrołęczanin Michał Jeziorkowski oraz nasz reporter z kamerą.

Podjął się też niecodziennego zadania pogodzenia ze sobą dwójki młodych ludzi - narzeczonych, którzy po siedmioletnim związku i ustalonej dacie ślubu rozstali się. Na swoim facebookowym profilu zamieścił zdjęcie wykonane w okolicy dworca PKS przy ul. Bogusławskiego, post jednak został później usunięty.

Reklama

Innym przykładem była chęć pomocy rolnikowi z okolic Ostrołęki, który - jak twierdził - na skutek działań komorników stracił znaczne sumy pieniędzy i nie potrafił wydostać się ze spirali długów.

Z myślą o Zbigniewie Stonodze powstał też utwór autorstwa ostrołęckiego rapera Jolaosa, tworzącego muzykę także pod pseudonimem JLS. Klip obrazują kadry z wideobloga Stonogi. To przede wszystkim różnego rodzaju akcje, spotkania z ludźmi, pomoc organizowana dla mieszkańców w potrzebie, którzy mieszkają w różnych zakątkach naszego kraju.

Więcej:

- Ostrołęcki raper nagrał utwór z dedykacją dla Zbigniewa Stonogi (wideo)

- Ostrołęczanie ze Zbigniewem Stonogą pomagają potrzebującej rodzinie (zdjęcia, wideo)

- Zbigniew Stonoga w środku nocy godził parę narzeczonych

- "Tego człowieka zabiła niewiedza i uczciwość". Zbigniew Stonoga pomoże rolnikowi spod Ostrołęki (wideo)

- Zbigniew Stonoga prosi o miłosierdzie dla księdza

- Aleksandra Dzwigała zaśpiewała ze Zbigniewem Stonogą (wideo)

Wyświetleń: 22318 komentarze: -
09.04.2021, 14:02r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter