poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Usterka w Stora Enso. Miasto w dymie! (zdjęcia, aktualizacja)

Usterka elektrofiltru kotła sodowego była przyczyną silnego zadymienia w Ostrołęce. Chmura przemieszczała się od strony os. Wojciechowice aż do Rzekunia! Służby ratunkowe nie dostały żadnego zawiadomienia, ale udało nam się ustalić i potwierdzić, że źródłem dymu był zakład Stora Enso.

- Na terenie zakładu Stora Enso doszło do usterki elektrofiltru kotła sodowego, którego skutkiem było widoczne krótkotrwałe "zadymienie". Natychmiast podjęte zostały działania, celem usunięcia powstałej usterki. Na tę chwilę instalacja została zatrzymana. Postój potrwa do momentu usunięcia usterki. Przyczyny zaistniałego zdarzenia są w trakcie ustalania - poinformowała nas Agnieszka Stolarow, rzecznika prasowa ostrołęckiego zakładu Stora Enso.

Reklama

Dym miał nieprzyjemny zapach, w poniedziałkowe popołudnie spowił dużą część miasta od os. Wojciechowice aż po os. Stacja i Rzekuń.

Na szczęście nie doszło do poważnego pożaru, co mogłaby sugerować tak duża chmura dymu. Jak poinformował nas mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, strażacy dzisiejszego popołudnia zostali zadysponowani do pożaru trawy przy ul. Elektrycznej w Ostrołęce, w pobliżu elektrowni. Spłonęły ponad dwa ary nieużytków, ale nie to zdarzenie spowodowało zadymienie w dużej części Ostrołęki.

Żadnej interwencji w tej sprawie nie otrzymali także ostrołęccy policjanci.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Zadymione miasto po usterce w Stora Enso

Więcej zdjęć: Zadymione miasto po usterce w Stora Enso

Wyświetleń: 18904 komentarze: -
26.04.2021, 17:46r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter