poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wychowankowie TPD obchodzili Dzień Ziemi. Dzieci promowały postawy i działania proekologiczne (zdjęcia)

W Placówce Wsparcia Dziennego TPD w Myszyńcu obchodzono Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Jest również doskonałą okazją do zwiększenia świadomości o ochronie środowiska.

Zamiast wyrzucać stare czy niepotrzebne przedmioty, możemy im nadać zupełnie nowe życie, redukując przy tym powstawanie odpadów.

Reklama

- Wychowankowie na tą okazję przygotowali prace konkursowe o różnej tematyce. Jedni przygotowali obraz malowany Ziemią, z wykorzystaniem piasku, soli, kory i różnego kruszywa. Powstało też kilka wierszy o tematyce proekologicznej. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz ekomody, podczas którego dzieci przygotowały stroje z materiałów wtórnych i zrobiły w nich minipokaz mody przy muzyce. Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w quizie ekologicznym, podczas którego odpowiadali na przygotowane pytania i zbierali punkty - czytamy w relacji z wydarzenia.

Celem konkursu było: propagowanie właściwych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko, uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody, kształtowanie wyobraźni plastycznej, wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastycznych, rozwijanie umiejętności manualnych.

- Tradycyjnie, jak co roku, grupa wybrała się na spacer po okolicy połączony ze sprzątaniem terenu wokół placówki, szkoły oraz drogi na zwykle uczęszczany plac zabaw. Za wykonane prace dzieci otrzymały słodki upominek oraz przybory szkolne. Przez cały dzień rozmowy toczyły się w tematyce proekologicznej oraz zdrowego stylu życia, który powinien być bardzo ważny w obecnym czasie. Wszelkie działania podejmowane w tym dniu miały przyczynić się do zwiększenia świadomości wpływu, jaki wywieramy na środowisko i co można z nim zrobić - informują wychowawcy.

Reklama

Podobne zajęcia odbyły się w placówkach w Ostrołęce, Lelisie i Olszewie-Borkach.

Obchody Dnia Ziemi obchodzono 22 kwietnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie TPD Ostrołęka.

Fot. TPD

Odsłon: 591 komentarze: 0
09:13, 03.05.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót