poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w Grądzkich. W aucie spłonęło ciało 30-latka (zdjęcia)

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w ubiegłą sobotę we wsi Grądzkie (gm. Łyse). Rozpędzony samochód rozerwał metalowe bariery ochronne, które przebiły auto na wylot. W pojeździe wybuchł pożar, w płomieniach którego spłonął 30-letni kierowca.

Do tego tragicznego zdarzenia w sobotę 24 kwietnia przed godz. 21.00 we wsi Grądzkie (gm. Łyse) w pobliżu granicy powiatów ostrołęckiego i szczycieńskiego.

Reklama

-  Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący oplem vectrą, jadąc od wsi Warmiak w kierunku miejscowości Dąbrowy, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na lewe pobocze, uderzył w znak drogowy oraz w metalowe bariery ochronne. Kierowca zginął na miejscu, a auto stanęło w płomieniach - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego wszczęła ostrołęcka prokuratura. Przesłuchano świadków zdarzenia, członków rodziny oraz przeprowadzono sekcję zwłok kierowcy pojazdu.

Reklama

- W dniu 27 kwietnia 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 24 kwietnia 2021 roku około godziny 20.49 w miejscowości Grądzkie, gmina Łyse, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem marki Opel Vectra Kamil B., to jest czyn z art. 177 § 2 kodeksu karnego. Postępowanie jest prowadzone. W toku śledztwa przesłuchano świadków zdarzenia, członków rodziny oraz przeprowadzono sekcję zwłok kierowcy pojazdu - informuje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

Jak podkreśla ostrołęcka prokuratura dla wyjaśnienia przyczyn tragicznego zdarzenia niezbędna będzie m.in. ocena trzeźwości zmarłego kierowcy opla oraz stanu technicznego pojazdu.

- W toku dalszego postępowania należy uzyskać opinię biegłego stanie technicznym pojazdu, uzyskać opinię biegłego z zakresu badań chemicznych na obecność alkoholu środków odurzających we krwi kierującego oraz wykonać inne niezbędne czynności w jego toku postępowania - podkreśla ostrołęcka prokuratura.

Więcej na ten temat:

Metalowe bariery przebiły auto na wylot. Kierowca spłonął. Szokujące zdjęcia (zdjęcia)

Makabryczny wypadek na granicy powiatów. W samochodzie spłonął 30-latek

Zdjęcie główne: "Tygodnik Szczytno". Więcej zdjęć: "Tygodnik Szczytno". Pozostałe zdjęcia Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Odsłon: 3933 komentarze: 1
09:49, 04.05.2021r. Drukuj
Powrót


Lucjan @ 08:45, 05.05.2021

IP: 5.173...34

Ja zastanowiłbym się kto projektował tą barierę "bezpieczeństwa" na Tym moście. Jak to jest możliwe że zaczyna się ona 50cm nad ziemią??? jak kolwiek by w nią nie udeżyć wzdłuż drogi wbije się ona do pojazdu..

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót