sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Diesel, benzyna czy hybryda - co jest najtańsze w utrzymaniu?

Koszt zakupu auta to dopiero początek wydatków związanych z użytkowaniem samochodu. Jeżeli więc przymierzasz się do zmiany pojazdu, porównaj dostępne opcje - nie tylko pod kątem ceny, ale przede wszystkim późniejszych kosztów. Sprawdź, jakie auto jest najtańsze w utrzymaniu.

Samochody benzynowe są z reguły tańsze niż diesel czy hybryda, dlatego więcej osób decyduje się na taki wybór. Warto jednak mieć świadomość, że w długofalowej perspektywie wydatki związane z użytkowaniem auta z silnikiem benzynowym będą większe w porównaniu z droższymi silnikami.

Reklama

Diesel i hybryda droższe od silnika benzynowego

O tym, że za samochody z silnikiem diesla czy hybrydowym trzeba zapłacić więcej, wie każda osoba przymierzająca się do zakupu auta. Dopłaty sięgają rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych, co dla niektórych kierowców jest przeszkodą nie do pokonania.

Jeżeli jednak zależy ci na poczynieniu oszczędności w perspektywie długoterminowej, wówczas koniecznością jest uwzględnienie wielu innych czynników. Są one istotne z punktu widzenia codziennego użytkowania pojazdu i związanych z tym kosztów eksploatacji.

Co wpływa na koszty utrzymania samochodu?

Koszty utrzymania samochodu są kształtowane przez wiele czynników. Niektóre z nich mają większe znaczenie i to właśnie na nie trzeba zwrócić uwagę.

Koszty tankowania pojazdu

Szacuje się, że miesięczne wydatki na paliwo oscylują w granicach kilkuset złotych - w przypadku pojazdów z silnikiem benzynowym oraz diesla. Tańsze są natomiast auta hybrydowe - w związku z tym, że zużywają nawet połowę mniej paliwa.

Koszty utrzymania samochodu można dodatkowo zmniejszyć - niezależnie od rodzaju silnika. Wystarczy dołączyć do promocji, takich jak np. Tankuj Korzyści - dla posiadaczy Moto Konta w Toyota Banku. Dzięki temu można uzyskać zwrot nawet do 10% od transakcji za tankowanie.

Co to oznacza? Jeśli zdecydujesz się na hybrydę i uzyskasz zwrot pieniędzy za tankowanie, wówczas koszty utrzymania samochodu znacznie się obniżą.

Reklama

Koszty serwisu

O ile w pierwszych latach użytkowania fabrycznie nowego auta koszty serwisowania będą podobne, o tyle w późniejszym okresie wydatki mogą się znacznie różnić.

W przypadku diesli zwykle zachodzi konieczność wymiany wielu kosztownych elementów tj. filtra cząstek stałych, koła dwumasowego. Natomiast w przypadku samochodów benzynowych z dużym nakładem finansowym będzie wiązać się np. naprawa turbosprężarki ze zmienną geometrią. Silniki hybrydowe pozbawione są wielu awaryjnych elementów, dlatego odejdą niektóre koszty serwisowania.

Jak sfinansować zakup oszczędnego samochodu?

Przeraża cię myśl o inwestycji w samochód droższy, ale bardziej oszczędny w codziennej eksploatacji? Wcale nie musisz dysponować pokaźnym kapitałem, aby pozwolić sobie na zakup auta. Wystarczy sfinansować go kredytem samochodowym z niską miesięczną ratą i niskim wkładem własnym. Takie warunki spełnia m.in. Kredyt niższych rat na auta nowe dostępny w Toyota Banku (RRSO 7,86%). Jego zaletą jest nie tylko możliwość odciążenia domowych finansów, ale również... wymiana auta po kilku latach użytkowania bez angażowania środków własnych. Pozwala to korzystać z pojazdu będącego stale na gwarancji producenta, dzięki czemu możesz liczyć na niższe koszty utrzymania samochodu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1393 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 13:16, 25.05.2021r. Drukuj


Powrót