wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dziennikarz z Ostrołęki na ustach całej Polski. O sprawie piszą ogólnopolskie media (aktualizacja: oświadczenie Krzysztofa Plony)

Krzysztof Plona, dziennikarz pochodzący z Ostrołęki, jest na ustach całej Polski. Wirtualna Polska, jeden z największych krajowych serwisów informacyjnych, zatytułowała artykuł: "O zachowaniu TVP huczy internet". Sprawa dotyczy komentarza, jaki miał paść z ust dziennikarza w magazynie "Alarm".

Wirtualna Polska informuje:

- Została przekroczona kolejna granica - mówi socjolog Anna Strzałkowska, która została wytrącona z równowagi podczas nagrywania programu TVP "Alarm!". Twierdzi, że dziennikarz przygotowujący reportaż o morderstwie jej przyjaciółki sprzed ćwierć wieku, niemal oskarżył ją o to, że stoi za tą zbrodnią. Jej zdaniem Krzysztof Plona chciał połączyć tę sugestię z aktywnością Strzałkowskiej na rzecz osób LGBT - podaje Wirtualna Polska.

Reklama

Tytuł publikacji Wirtualnych Mediów grzmi: "Dziennikarz Alarmu! miał sugerować działaczce LGBT, że stoi za morderstwem przyjaciółki".

- Dziennikarz podczas przeprowadzania wywiadu zasugerował, wprost podał hipotezę, że za tym morderstwem stoję ja. Że to pewnie dlatego, że moje zaloty zostały odrzucone i z zemsty doszło do morderstwa. Osłupiałam. Nigdy nie sądziłam, że ktoś może posunąć się do czegoś takiego – zrelacjonowała Anna Strzałkowska.

Dziennikarz się broni, mówiąc, że nie sugerował, a jedynie pytał.

- W odpowiedzi Krzysztof Plona, autor przygotowywanego materiału, który nie został jeszcze wyemitowany, wyjaśnił na Twitterze: - Dziennikarz nie sugeruje, lecz pyta. Tak też zrobiłem - informują Wirtualne Media.

Reklama

Sprawę opisał też trójmiejski serwis "Gazety Wyborczej"

- Anna Strzałkowska zgodziła się porozmawiać z TVP dla dobra sprawy. Tymczasem dziennikarz miał zasugerować, że to ona stoi za morderstwem swojej przyjaciółki z liceum Darii Relugi sprzed 26 lat. Anna Strzałkowska działa w Stowarzyszeniu na rzecz Osób LGBT "Tolerado" w Gdańsku. Jest psycholożką, nauczycielką akademicką na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. 26 lat temu straciła przyjaciółkę z liceum, Darię. Przez cztery lata chodziły do jednej klasy - czytamy na stronie trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

Krzysztof Plona na początku swojej kariery pracował w lokalnych ostrołęckich mediach, później m.in. w TVN24, Fakcie i Polskim Radio.

Aktualizacja: oświadczenie Krzysztofa Plony

Krzysztof Plona zamieścił na Twitterze krótkie oświadczenie.

 

 

 

 

Więcej na ten temat:

Dziennikarz „Alarmu!” miał sugerować działaczce LGBT, że stoi za morderstwem przyjaciółki. „Nie sugerowałem, pytałem”

TVP chciało powiązać aktywistkę LGBT ze zbrodnią? "Jestem wściekła, że dałam się tak podpuścić"

Działa na rzecz osób LGBT w Gdańsku. TVP chce ją powiązać z zabójstwem sprzed 26 lat?

Fot. kadr ze strony wp.pl

Wyświetleń: 16614 komentarze: -
29.05.2021, 10:16r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com