środa, 27 października 2021 r., imieniny Iwony, Sabiny, Wincentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W Czarnowcu odsłonięto przydrożną biblioteczkę. "Czarna Owca" promuje czytelnictwo w gminie (zdjęcia)

Żaden bibliofil nie przejdzie obojętnie obok świetlicy wiejskiej w Czarnowcu. W piątek stanęła tam oryginalna przydrożna biblioteczka w kształcie owcy. Półka nazwana przekornie "Czarną Owcą" z pewnością przyczyni się do promowania czytelnictwa wśród małych i dużych mieszkańców gminy Rzekuń.

Mieszkańcy Czarnowca i okolic mogą już korzystać z przydrożnej biblioteczki, która stanęła przed świetlicą wiejską. Chętni na otwarcie biblioteczki przynieśli książki, które powiększą zbiory. Wszystkie egzemplarze zostaną oznaczone specjalną pieczęcią. 

Reklama

Przydrożna biblioteczka to pomysł jednej z mieszkanek sołectwa, zrealizowany ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego.

- "Czarna Owca" z Czarnowca to pomysł mieszkanki Czarnowca, który został zaakceptowany przez mieszkańców sołectwa podczas zebrania sołeckiego we wrześniu ubiegłego roku. Na ten cel z funduszu sołeckiego zapisano kwotę 3500zł - informuje Marek Karczewski, sołtys Czarnowca.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się więcej o pomysłodawczyni projektu, jego wykonawcy, a także zgromadzonych książkach.

Odsłonięcie biblioteczki odbyło się w piątek 4 czerwca przed świetlicą wiejską w Czarnowcu.

Zobacz zdjęcia:
Odsłonięcie przydrożnej biblioteczki w Czarnowcu

Więcej zdjęć: Odsłonięcie przydrożnej biblioteczki w Czarnowcu

Wyświetleń: 1566 komentarze: -
04.06.2021, 19:50r. Drukuj
Powrót