wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Grypsy z celi śmierci. Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprasza na koncert

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na koncert słowno-muzyczny "Grypsy z celi śmierci", poświęcony pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego "Pługa". Zaprezentowane słowo i muzykę dopełni prezentacja oparta na archiwalnych zdjęciach przybliżających postać płk. Łukasza Cieplińskiego.

Na warstwę słowną złożą się zapiski z więzienia, jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował Prezes IV Zarządu Głównego WiN.

Reklama

- Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: "Bóg, honor i ojczyzna". Słowo i muzykę dopełni prezentacja oparta na archiwalnych zdjęciach przybliżających postać płk. Łukasza Cieplińskiego 0 informuje muzeum.

Przed uczestnikami wydarzenia wystąpią:

Marcin Kwaśny - aktor znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: "Historia Roja", "Pilecki" czy "Wyklęty". Za rolę w filmie "Rezerwat" otrzymał nagrodę na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Brig w Odessie, a za scenariusz tego filmu nagrodzono go na V Nadbałtyckim Festiwalu Debiutów Filmowych w Swietłogorsku w Rosji.

Marcin Świderski - saksofonista, uznany muzyk i kompozytor. Porusza się w rejonach nie tylko muzyki jazzowej, ale i klasycznej oraz współczesnej.

Marek Lipski - ceniony kompozytor, aranżer, pianista. Jego muzyczne inspiracje i doświadczenie oparte są na różnorodnych gatunkach - od klasyki przez muzykę rockową i popularną po jazz. Od wielu lat jego działalność skupia się wokół muzyki rozrywkowej.

Reklama

Jak informuje MŻW, koncert będzie zorganizowany zgodnie z obowiązującymi regułami sanitarno-epidemiologicznymi. Udział w wydarzeniu może wziąć 60 osób, dlatego osoby zainteresowane powinny wcześniej odebrać darmowe karnety. Będą one wydawane od 9 czerwca w sekretariacie muzeum. Swój udział w koncercie potwierdzić można także telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. 512-959-347.

Podczas imprezy obowiązkowe jest noszenie maseczek.

Wydarzenie odbędzie się w środę 16 czerwca br. w siedzibie muzeum przy ul. Traugutta 19. Początek o godz. 19.00.

Fot. MŻW w Ostrołęce

Odsłon: 1034 komentarze: 3
14:35, 07.06.2021r. Drukuj
Powrót


Chała bochaterom @ 11:51, 08.06.2021

IP: 5.226...170

Zdecydowanie Ciepliński o taką Polskę walczył, w której kręci się lody przy elektrowni i wystawie w "muzeum"...

ann @ 13:04, 08.06.2021

IP: 5.173...231

może trochę więcej szacunku dla Bohatera

... @ 19:17, 08.06.2021

IP: 2a01:110f...4a65

Oprawcami byli twórcy np. "polskiego sądownictwa" przywiezieni na ruskich czołgach którzy teraz walczą wszelkimi metodami z demokratycznie wybraną przez nas Polaków władzą. To ich pomysły : ulica i zagranica czy "Polskość to nienormalność".

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com