wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Priorytetowe inwestycje powiatu w 2021 roku. W planach przebudowa boiska w Goworowie i remonty w szkołach

Jakie plany inwestycyjne mają władze powiatu na 2021 rok? Na liście priorytetowych zadań znalazła się m.in. przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Goworowie, termomodernizacja budynku szkoły w Czerwinie, a także remont pomieszczeń w ZSP w Myszyńcu na potrzeby wirtualnej strzelnicy. 

Władze powiatu ujawniły plany inwestycyjne na bieżący rok. Starostwo stawia na rozwój infrastruktury sportowej, promocję sportu oraz remonty pomieszczeń w szkołach.

Reklama

Priorytety i cele powiatu ostrołęckiego na 2021 rok:

Lokalny Animator Sportu w 2021 r:

W roku 2021 powiat ostrołęcki otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na zatrudnienie dwóch osób na stanowisko animatora sportu na obiekcie "Moje boisko - Orlik 2012" przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych w okresie od 1 marca do 30 listopada 2021 r.

Planuje się do realizacji następujące wydarzenia sportowe: turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży: turniej piłki siatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych turniej tenisa ziemnego i ringo.

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie:

W 2021 roku został złożony wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021" dla zadania pod nazwą "Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie". Wniosek Powiatu Ostrołęckiego podlega ocenie formalnej i merytorycznej, dokonywanej przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu.

Wartość projektu ogółem: 1 399 038,00 zł, w tym wartość dofinansowania 1 189 182,30 zł, co stanowi 85 proc. wartości projektu. 

Reklama

Remonty w placówkach oświatowych:

Starostwo zapowiada, że w roku 2021 roku będą sukcesywnie prowadzone remonty pomieszczeń nie pełniących funkcji dydaktycznych na potrzeby gabinetów diagnostycznych poradni oraz sal niezbędnych do realizacji zajęć dydaktycznych.

Wirtualna strzelnica w ZSP w Myszyńcu:

Starostwo powiatowe rozważa remont pomieszczeń niskiego parteru w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu celem adaptacji na strzelnicę wirtualną. 

Termomodernizacja szkoły w Czerwinie:

W roku 2021 planowana jest termomodernizacja budynku szkoły w Czerwinie, w którym siedzibę ma zespół szkół i poradnia. Powiat ostrołęcki zaplanował przekazanie gminie Czerwin wsparcia finansowego na realizację tego zadania.

Na podstawie Raportu o stanie powiatu za 2020 rok.

Odsłon: 968 komentarze: 0
12:58, 09.06.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com