wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nie bierz urlopu na oddawanie krwi! Życiodajne krople są teraz bardzo potrzebne!

Krwi wciąż brakuje. Szczególne zapotrzebowanie jest właśnie teraz, gdy zwiększa się liczba wypadków podczas wakacyjnych i urlopowych wyjazdów. Także ostrołęcki szpital boryka się z niedoborami wszystkich grup. Medycy i pracownicy szpitala apelują: Oddajcie krew! Podzielcie się życiem!

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce. Oddział mieści się w szpitalu przy alei Jana Pawła II.

Reklama

- Jak co roku, zwracamy się z prośbą o oddawanie krwi, nasi chorzy i ich choroby nie mają wakacji, nie mają urlopów. Prosimy, daj im szansę na zdrowie i życie. Przyjdź, oddaj krew, namów znajomych, może brakuje im odwagi, żeby zrobić ten pierwszy krok. My, załoga Oddziału Terenowego w Ostrołęce zrobimy wszystko, żebyś do nas wrócił. Gwarantujemy, że wyjdziesz szczęśliwy, że dałeś komuś szansę na lepsze jutro - pisze Danuta Rawa z RCKiK w Ostrołęce.

Oddawania krwi nie należy się obawiać, ponieważ jest ono bezpieczne. Na wszystkich etapach pobierania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Oddawanie krwi nie szkodzi zdrowiu. Pamiętajmy, że krew to bezcenny lek, którego nie można wyprodukować - może ją ofiarować wyłącznie człowiek.

Reklama

Gdzie oddać krew w Ostrołęce?

Krew można oddawać codziennie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-12.00 w szpitalu, aleja Jana Pawła II 120A w Ostrołęce. Telefon kontaktowy: (29) 765-26-64.

Informacje o krwiodawstwie znajdziesz m.in. na stronie twojakrew.pl.

Fot. twojakrew.pl

Odsłon: 813 komentarze: 0
07:49, 10.06.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót