wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wznowienie widzeń z dziećmi w zakładach karnych i aresztach śledczych. Będzie obowiązywał reżim sanitarny

W związku z utrzymującą się stabilną sytuacją epidemiczną w zakładach karnych i aresztach śledczych, służba więzienna planuje przywrócić widzenia z dziećmi. Sytuacja związana z COVID-19 jest dokładnie monitorowana, dzięki czemu na terenie jednostek penitencjarnych nie doszło do poważnych zagrożeń.

Ministerstwo Sprawiedliwości i służba więzienna od początku epidemii COVID-19 skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zakładach karnych i aresztach śledczych. Dbają o ochronę zdrowia i życia funkcjonariuszy, pracowników więziennictwa oraz osadzonych i ich najbliższych. Sytuacja jest dokładnie monitorowana, dzięki czemu na terenie jednostek penitencjarnych nie doszło do poważnych zagrożeń epidemicznych.

Reklama

- Obecnie w Polsce jest zakażonych zaledwie 0,04 proc. osadzonych. Około 70 proc. funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej zostało zaszczepionych co najmniej pierwszą dawką szczepionki. W pierwszej połowie czerwca planowane jest znaczące przyspieszenie szczepień osadzonych, które będą miały miejsce w punktach szczepień znajdujących się w ambulatoriach zakładów karnych i aresztów śledczych - informuje służba więzienna.

Powyższe działania oraz dokładna analiza bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie jest podstawą rekomendacji dla dyrektorów jednostek penitencjarnych, związanych z bezpiecznym przywracaniem m.in. widzeń z najbliższymi, w tym również widzeń z dziećmi.

Reklama

W związku z powyższym 14 czerwca br. planowane jest przywrócenie widzeń z dziećmi z zachowaniem reżimu sanitarnego. W oparciu o artykuł 247 Kodeksu karnego wykonawczego dodatkowo obowiązywały będą między innymi poniższe uregulowania:

  • w widzeniu uczestniczyć będą mogły maksymalnie dwie osoby pełnoletnie lub osoba pełnoletnia z dzieckiem,
  • widzenie odbywało się będzie wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach,
  • czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny,
  • osoby udające się na widzenie zobowiązane są posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa,
  • wejście na teren jednostki odbywało się będzie po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski.

Źródło: sw.gov.pl

Odsłon: 849 komentarze: 2
13:38, 10.06.2021r. Drukuj
Powrót


Ppp @ 09:07, 11.06.2021

IP: 5.173...227

Oooo fraje.rzy alimenciarze z przytul beda sie widywac z dziecmi na ktore nie chcialo im sie placic.

Smieszniej nie bedzie

bar @ 09:45, 11.06.2021

IP: 2a01:110f...21e8

Na wolności nie mieli czasu i ochoty zająć się swoimi dziećmi bo woleli bawić się w gangsterkę, a teraz sobie o dzieciach przypominają...tatuśkowie od siedmiu boleści angry

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com