wtorek, 22 czerwca 2021 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Plan luzowania obostrzeń na wakacje. Od 26 czerwca otwarte dyskoteki, zwiększenie limitu gości w hotelach i restauracjach

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy szczegóły luzowania obostrzeń na wakacje. Od 26 czerwca hotele będą mogły gościć więcej osób. Otwarte zostaną także dyskoteki z limitem do 150 osób.

Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - połowa miejsc będzie mogła być zajęta. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone od 26 czerwca

Reklama

- Wszyscy czekaliśmy na ten moment oddechu po trzeciej fali i można powiedzieć, że ten moment jet na wyciągniecie ręki dane są lepsze, ale pandemia może tu i ówdzie wybuchać - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Większość nowych zasad będzie obowiązywała od 26 czerwca:

Targi i konferencje:

  • zmiana limitu z 1 os. na 15 m/kw na 1 os. / 10 m/kw

Wydarzenia sportowe i koncerty na obiektach sportowych:

  • więcej widzów, zajęte 50 proc miejsc.

W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit dopuszczalnych zajętych miejsc do 75 proc. miejsc. Do tego limitu nie będą wliczane zorganizowane grupy dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Otwarte dyskoteki

Od 26 czerwca otwarte zostaną dyskoteki z limitem 150 osób. Do limitu nie będą zaliczały się osoby zaszczepione.

Hotele i pensjonaty

  • limit do 75 proc. zajętych pokoi - bez osób zaszczepionych. W restauracjach obowiązywał limit co drugi stolik  - zwiększony został do 75 proc.

Wesołe miasteczka:

- 75 proc. obłożenia obiektu.

Konferencja odbyła się w czwartek 10 czerwca.

Odsłon: 1707 komentarze: 2
16:14, 10.06.2021r. Drukuj
Powrót


MYK @ 22:38, 10.06.2021

IP: 5.173...169

kozak ma rację też nie będę się szczepić ,byłem opłaconym botem za 50 groszy od komentarza #nie szczepimy się :) ps.Zofia Katoliczka to koleżanka z agencji od pisania komentarzy

tl @ 10:55, 11.06.2021

IP: 37.30...241

"Lekarz rodzinny Jacek Bujko opisał śmierć swojego ojca, który zmarł w wyniku powikłań po COVID-19. Relacja jest wstrząsająca, bo dr Bujko do dłuższego czasu próbował przekonać ojca do szczepień. Bezskutecznie. "Nie uwierzył mi jako lekarzowi specjaliście i nie zaufał mi jako synowi" - napisał lekarz.

Ojciec dr. Bujko - jak opisuje lekarz - nie był przekonany do szczepień. Jednym z powodów był krążący po internecie fałszywy wpis negujący działanie szczepionek
Jak czytamy, ojciec lekarza dwukrotnie odwołał umówiony termin szczepienia szczepionką Astra Zeneca
W maju mężczyzna zachorował. Poprosił drugiego syna o przywiezienie pulsoksymetru. Saturacja wynosiła 67 proc. Ojciec lekarza zmarł, nie odzyskawszy świadomości 1 czerwca. "Jego ciało ostatecznie się poddało powikłaniom COVID-19" - napisał dr Bujko."

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót