niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Apple fotografuje polskie ulice, odwiedzi też Ostrołękę i powiat ostrołęcki

Nie tylko Google tworzy sieci cyfrowych map, ale też Apple. Informatyczny gigant opracowuje dane dla usługi Apple Maps oraz funkcji Rozejrzyj się, dlatego rejestruje ulice za pomocą samochodów pełnych czujników i kamer. Taki pojazd może niebawem odwiedzić także Ostrołękę i powiat.

Niedawno informowaliśmy o tym, że w naszym regionie można będzie spotkać samochody Google, które aktualizują bazę do usługi Street View. Okazuje się, że także producent iPhone’ów rozpoczął w maju skanowanie miast i wsi na terenie Polski.

Reklama

Firma rozbudowuje swoje usługi z zakresu map cyfrowych i zapewne już niebawem użytkownicy sprzętów firmy Apple będą mogli oglądać nowe fotografie.

- Apple prowadzi na całym świecie badania naziemne z użyciem pojazdów, aby zebrać dane w celu ulepszenia Map Apple i obsługi funkcji Rozejrzyj się. Możemy okresowo znowu odwiedzać niektóre z tych lokalizacji i ponownie gromadzić w nich dane - czytamy na stronie firmy.

Apple rozsyła zatem swoje samochody z kamerami, ale też pracowników z plecakami nafaszerowanymi elektroniką, aby mogli dotrzeć tam, gdzie nie uda się wjechać samochodem. Rejestrowanie miast i miejscowości na Mazowszu zaplanowano od maja do sierpnia 2021 roku. W wykazie jest tez Ostrołęka oraz powiat ostrołęcki.

Kto wypatrzył pojazdy Google lub Apple z kamerami? Dajcie znać.

Reklama

Zobacz też:

W Ostrołęce znów pojawi się samochód Google Street View. Wypatrujcie go w swojej okolicy!

Wyświetleń: 2936 komentarze: -
13.06.2021, 09:20r. Drukuj
Powrót