niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kobieta w oplu zablokowała skrzyżowanie (wideo)

Do zablokowania skrzyżowania u zbiegu ulic Traugutta, Bogusławskiego i Mostowej doprowadziła kobieta kierująca osobowym oplem. Wjechała na skrzyżowanie, mimo iż nie miała miejsca, aby bezpiecznie wjechać za sygnalizator. Do podobnych sytuacji dochodzi tam niemal codziennie.

Na nagraniu widać, jak kierowca z wideorejestratorem, jedzie od strony ulicy Traugutta, zamierzając skręcić w lewo, w ulicę Bogusławskiego. Oczekuje jednak przed sygnalizatorem na zielone światło.

Reklama

W tym czasie ruch jest otwarty dla kierowców z ulicy Bogusławskiego, którzy kierują się w lewo, na most im. Wyszyńskiego. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Gdy kierowca widzi, że na skrzyżowaniu nie ma miejsca, nie powinien na nie wjeżdżać.

Inaczej robi kobieta opla, która ignoruje przepisy i wjeżdża na skrzyżowanie, skutecznie blokując ruch. Kierowcy jadący od ul. Traugutta mają już zielone, ale przez nieodpowiednie zachowanie innego uczestnika ruchu, nie mogą kontynuować jazdy.

Taka sytuacja to niemal codzienność na tym niezwykle zatłoczonym skrzyżowaniu. Bardzo często jest tak, że kierowcy wyjeżdżający z ulicy Bogusławskiego nie mogą zjechać w stronę mostu, bo skrzyżowanie jest ustawicznie blokowane przez pojazdy, które wjeżdżają za sygnalizator, gdy ten nadaje już światło pomarańczowe lub gdy nie ma nim wystarczająco dużo miejsca. Podobnie jest z tymi kierowcami, którzy wyjeżdżają z ulicy Bogusławskiego. Światła zmieniają się bardzo szybki i cyklicznie dochodzi tu do nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń.

Wyświetleń: 8181 komentarze: -
13.06.2021, 09:23r. Drukuj
Powrót