niedziela, 26 września 2021 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczniowie SOS-W z wizytą w ratuszu. Placówka dołączyła do akcji #kamyczki (zdjęcia)

Urząd Miasta Ostrołęki odwiedzili wyjątkowi goście. Wiceprezydent Anna Gocłowska i dyrektor wydziału oświaty Bogumiła Jarka spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego. Placówka dołączyła do akcji #kamyczki.

Akcja #kamyczki polega na szukaniu, znajdywaniu i dzieleniu się znaleziskiem.

- Kolorowe kamyczki z motywami roślinnymi, baśniowymi, fantazyjnymi mogą być w każdym miejscu miasta. Uczniowie w celu promocji ośrodka przygotowali biedronki, które patron ksiądz Jan Twardowski, biedronka logo ośrodka) na kamieniach, będą czekały w różnych częściach miasta - podkreśliła Anetta Lisowska z SOS-W.

Akcja #kamyczki przywędrowała do Polski z Czech. Na przykładzie czeskiej grupy facebookowej "kamínky" również i w naszym kraju powstała grupa miłośników tej dość barwnej zabawy.

Reklama

- Znaleźliście tak podpisany kamień? Dołączcie do grupy i dodajcie zdjęcie kamienia z obu stron. Wpiszcie miejsce, gdzie kamień był znaleziony, wraz z kodem pocztowym. Jego autor, jak i pozostali, mogą sprawdzić, gdzie aktualnie kamień się znajduje. Na podstawie kodu pocztowego dowiecie się, skąd kamień do was przybył. Kamień możecie sobie zostawić, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli przesuniecie go dalej i pozwolicie mu "wędrować" - tłumaczą na stronie grupy twórcy #kamyczki.

Fot. Miasto Ostrołęka/Facebook

Wyświetleń: 981 komentarze: -
15.06.2021, 08:22r. Drukuj
Powrót