poniedziałek, 20 września 2021 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Martwy Obywatel" przemierza kraj z trumną! Człowiek pogrzebany przez system dotarł także do Ostrołęki! (zdjęcia)

Do Ostrołęki dotarł Martwy Obywatel, który przemierza kraj w dramatycznej pielgrzymce, z doczepioną do roweru trumną! To symboliczna walka podjęta przez Tomasza Stupnowicza, wymierzona przeciwko bezprawiu, zniewoleniu człowieka, niesprawiedliwości oraz przymusowym szczepieniom.

Tomasz Stupnowicz wyruszył w Polskę w poniedziałek. Codziennie przemierza kilkadziesiąt kilometrów. Rok temu trumnę pchał na wózku, w tym sezonie podróżuje rowerem. Chętnie dzieli się się przygodami ze swojego życia, a jest ich wiele. "Martwy Obywatel" to m.in. profesjonalny fotograf, który zwiedził kilkadziesiąt krajów. Zna kilka języków i naprawdę jest z nim o czym porozmawiać. Dalej wyrusza na Podlasie, gdzie liczy na prawdziwą polską gościnność.

Reklama

Mężczyzna odwiedził wcześniej sąsiednie powiaty - makowski i przasnyski. Przejeżdżając rowerem z doczepioną trumną wzbudził ogromne zainteresowanie i sensację. W swoją kolejną podróż wyruszył  5 lipca z Maszewa Dużego w powiecie płockim i zamierza odwiedzić kolejne miejscowości. W sobotę 10 lipca dotarł do Ostrołęki.

O co chodzi w jego symbolicznej podróży z trumną?

Mężczyzna rozpoczął samotną walkę z systemem po tym, jak stracił niemal wszystko - firmę, pieniądze, dobre imię, prawo do sprawiedliwego procesu.

- Po 30 latach płacenia podatków, nie otrzymałem pomocy od wymiaru sprawiedliwości i z powodu braku dostępu do rzetelnego dochodzenia należnych mi praw - rozpocząłem akcję społeczną Martwy Obywatel - jako człowiek i przedsiębiorca oszukany i skrzywdzony przez system - ponad 10 lat bezustannej i samotnej walki zmusza mnie do ostateczności - skoro nasz rząd nie jest w stanie zadbać o nasze prawa, to musimy zmienić ten system - doprowadzić do prawdziwych zmian w sądach i urzędach, i przestać tolerować niekorzystne działania polityków, zwane przez nich niesłusznie reformami - pisze.

Reklama

Prowadzi nierówną walkę z systemem

Mężczyzna nie zamierza się poddawać. Przygotowuje skargę do Sądu Najwyższego. O pomoc chce się też zwrócić do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

- Chciałbym z moją trumną odwiedzić wybrane kraje Unii Europejskiej, aby politycy i urzędnicy unijni, a przede wszystkim obywatele tej wspólnoty poznali prawdziwe oblicze polskiego wymiaru sprawiedliwości i zdali sobie sprawę, jak bardzo jest on nieefektywny i niesprawiedliwy - dodaje.

Jego historię poznasz na stronie Martwy Obywatel lub na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:
"Martwy Obywatel" odwiedził Ostrołękę

Więcej zdjęć: "Martwy Obywatel" odwiedził Ostrołękę

Wyświetleń: 21015 komentarze: -
10.07.2021, 15:35r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
Carpexim
AgroPlus
LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com