sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rzekuń dołącza do akcji "Jesteśmy z wami, niebieskimi motylami". Do zabawy zapraszają urzędy w Ostrołęce, Goworowie i ZGK w Czerwinie

Jesteśmy z wami niebieskimi motylami! Gmina Rzekuń przyjęła nominacje od Urzędu Gminy w Lelisie i włączyła się do akcji pod hasłem "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!", która ma na celu zwiększanie w społeczeństwie świadomości na temat autyzmu. Padły też kolejne nominacje.

Rzekuńscy urzędnicy do zabawy w ramach akcji #challengeniebieskiemotyle2021 zaprosili:

- Urząd Miasta w Ostrołęce,

- Urząd Gminy w Goworowie,

- Zakład Gospodarki Komunalnej w Czerwinie.

Reklama

Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. "taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebooku oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!" (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

Reklama

Zobacz też:

Akcja #challengeniebieskiemotyle rusza w świat. Dołączają kolejne gminy i instytucje (zdjęcia)

Fot. Mieszkańcy Gminy Rzekuń/Facebook

Wyświetleń: 1646 komentarze: -
15.07.2021, 08:50r. Drukuj
Powrót