sobota, 2 grudnia 2023 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pracownicy miejskiego ratusza cali na niebiesko! To gest solidarności z chorymi na autyzm (zdjęcia)

Urząd Miasta w Ostrołęce, na zaproszenie urzędników z Rzekunia, dołączył do akcji #challengeniebieskiemotyle2021. To zabawa mająca na celu podniesienie w społeczeństwie świadomości na temat autyzmu. Wyzwanie podjęte! Wszyscy byli dziś na niebiesko, solidaryzując się z chorymi i ich rodzinami.

- Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami! Wyzwanie podjęte! Tym samym pragniemy okazać wsparcie wszystkim niebieskim motylom, które są wokół nas- czytamy na stronie ratusz.

Reklama

Nominację do wyzwania UM otrzymał od Urzędu Gminy w Rzekuniu. W zabawie udział wzięli pracownicy Urzędu Miasta Ostrołęki, pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 10 w Ostrołęce, Przedszkola Miejskiego nr 8 w Ostrołęce oraz  Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Włączyli się również pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce, I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce. 

A oto kolejni nominowani:

- Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Delegatura w Ostrołęce

- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Delegatura w Ostrołęce

- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce Powiat Ostrołęcki.

Reklama

Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat spektrum autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu i ich rodzinom.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. "taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebooku oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!" (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

Za nominowanych trzymamy kciuki i życzymy kreatywności w realizowaniu zadania!

Zobacz zdjęcia z akcji ostrołęckiego ratusza:

Fot. UM Ostrołęka

Wyświetleń: 1463 komentarze: -
08:01, 16.07.2021r. Drukuj