poniedziałek, 27 września 2021 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Potężna ulewa w Ostrołęce. Zalany plac Bema (zdjęcia)

Ostrołęka tonie w strugach wody. Przed południem niebo nad miastem pociemniało i lunął deszcz. W kilka chwil ostrołęckie ulice pokryły się wodą. Rynny odprowadzały z dachów ogromnie ilości deszczówki. Zrobiło się niebezpiecznie. Ulewie towarzyszyła burza. Zjawisko było krótkie, ale gwałtowne. 

Alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nad Ostrołęką przetoczyła się silna burza z ulewnym deszczem. Dwa razy usłyszeliśmy głośniejsze wyładowanie. Wszystko wskazuje na to, że do tego typu zjawisk będziemy musieli się przyzwyczaić.

Reklama

W naszym regionie ponownie mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przed burzami z gradem i upałami. Ostrzeżenia obowiązują do soboty 17 lipca. Zachowajcie ostrożność. 

Reklama

Kolejny raz zalało plac Bema. Zalane zostały również inne miejskie ulice, m.in. skrzyżowanie ul. Goworowskiej z ul. Kopernika. Na jezdni wciąż jest bardzo dużo wody, która utrudnia poruszanie się samochodów. Kierowcy muszą zachować ostrożność.

Wyświetleń: 22712 komentarze: -
16.07.2021, 10:58r. Drukuj
Powrót