sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Powalone drzewa, zalane piwnice, zerwane dachy. Straż pożarna usuwała skutki sobotniej burzy, która przetoczyła się przez nasz region (zdjęcia)

Mieszkańcy kilku miejscowości w powiecie ostrołęckim liczą straty po wczorajszej burzy jaka przetoczyła się nad naszym regionem. Wyładowaniom towarzyszył ulewny deszcz i silny wiatr, który łamał drzewa i zrywał dachy. Strażacy wielokrotnie byli wzywani do zalanych piwnic i posesji. 

Wczoraj nad kilkoma miejscowościami w powiecie ostrołęckim przetoczyła się intensywna burza, z silnymi porywami wiatru i ulewnym deszczem. W niektórych miejscach nawałnica przyniosła spore zniszczenia, powalała drzewa i łamała konary. Solidnie padało, a woda wdarła się do wielu piwnic.

- Trzynastokrotnie interweniowano do zalanych budynków w mieście Myszyniec oraz jednokrotnie w miejscowości Zawady gm. Baranowo. Pięciokrotnie jeżdżono do powalonych drzew - informują strażacy z KM PSP w Ostrołęce.

Skutki wichury usuwali strażacy z kilku jednostek, m.in. z OSP Czarnia, OSP Troszyn. Strażacy z OSP Wydmusy czterokrotnie interweniowali do zalanych piwnic i posesji w gminie Myszyniec. Silny wiatr zrywał dachy budynków w gminie Troszyn.

- Interweniowaliśmy na terenie Myszyńca 4 razy, każde zgłoszenie dotyczyło zalanej piwnicy, lub posesji. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń po burzy która przeszła nad gminą Myszyniec, dyspozytor zadysponował do pomocy jednostki z gmin: Kadzidło, Łyse oraz Czarnia - informują strażacy z OSP Wydmusy.

Fot. OSP Czarnia

Wyświetleń: 14719 komentarze: -
18.07.2021, 08:33r. Drukuj
Powrót