środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W ostrołęckim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa aktywistów z Atlasu Nienawiści. Powództwo wniósł powiat przasnyski

W Sądzie Okręgowym w Ostrołęce we wtorek 20 lipca odbyła się pierwsza rozprawa w głośnej sprawie przeciwko aktywistom z Atlasu Nienawiści - stworzonego z myślą o wskazaniu i napiętnowaniu miejsc najbardziej homofobicznych, wymierzonym przeciwko społecznościom LGBT+. 

Wobec twórcom Atlasu Nienawiści wystąpiło kilka samorządów z południowej Polski. Pierwsza rozprawa zespołu Atlasu Nienawiści odbyła się 20 lipca w Ostrołęce z powództwa władz powiatu przasnyskiego.

Reklama

Jakie zarzuty są im stawiane? To przede wszystkim naruszenie dobrego imienia jednostek samorządu terytorialnego, które przyjęły uchwały przeciw "ideologii LGBT" lub Samorządową Kartę Praw Rodzin. Działacze, za zaangażowanie w walkę z dyskryminacją, mogą słono zapłacić.

Projekt Atlas Nienawiści odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Polska została potępiona za homofobię przez Parlament Europejski. Dotknęły nas też inne sankcje, m.in. zawieszenie współpracy między polskimi samorządami a zachodnimi miastami czy anulowaniu wypłat środków z Funduszy Norweskich.  

Reklama

Aktywiści mogą stanąć przed sądem przynajmniej sześć razy - za to, że na interaktywnej mapie Polski umieścili informacje o samorządach, które okrzyknęły się "strefami wolnymi od LGBT" lub przyjęły homofobiczny w wymowie projekt Ordo Iuris.

Kolejna rozprawa ma się dobyć 29 lipca w Nowym Sączu.

Więcej na ten temat:

Pokazali najbardziej homofobiczne miejsca w Polsce. Teraz staną przed sądem. Pierwsza rozprawa odbędzie się w Ostrołęce

"Gazeta Wyborcza": Dzięki nim Europa poznała skalę homofobii w Polsce. Teraz atlas nienawiści stanie przed sądem

Zobacz też:

Atlas Nienawiści

Wyświetleń: 1973 komentarze: -
12:52, 20.07.2021r. Drukuj