poniedziałek, 20 września 2021 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Samorząd Mazowsza doposaży szkoły z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Do placówek trafi nowoczesny sprzęt elektroniczny

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną - w 130 szkołach na Mazowszu, w tym czterech z powiatu ostrołęckiego i trzech z miasta Ostrołęki pojawi się niebawem nowy sprzęt. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd.

Jego wartość w tym roku wynosi blisko 22 mln zł. Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to już druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.

Reklama

- Niestety trwający od ponad roku czas pandemii, obił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo, tak aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku. W poprzednim otrzymało go 236 mazowieckich szkół, a w tym roku kolejnych 130 - dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W ramach tegorocznego wsparcia sprzęt otrzyma 130 mazowieckich szkół, czego 21 z subregionu ostrołęckiego. Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

Reklama

- W szkołach potrzebny jest sprawny sprzęt komputerowy – zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Dziś trudno powiedzieć, jaki będzie ten nowy rok szkolny - czy dzieci będą uczyły się stacjonarnie, hybrydowo czy może zdalnie. Chcemy, aby mazowieckie szkoły były przygotowane na każdą z tych opcji. Dlatego po raz drugi uruchamiamy środki unijne na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania. W tym roku na wsparcie 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł - dodaje Janina Ewa Orzełowska.

O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.

Lista szkół z dofinansowaniem z powiatu ostrołęckiego:

- gmina Baranowo - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie,

- gmina Myszyniec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie,

- gmina Lelis - Szkoła Podstawowa w Olszewce,

- gmina Kadzidło - Liceum Ogólnokształcące im. Strzelców Kurpiowskich w Kadzidle,

- miasto Ostrołęka - Szkoła Podstawowa nr 1 im. St. Jachowicza w Ostrołęce,

- miasto Ostrołęka - Szkoła Podstawowa nr 3 im. A. Mickiewicza w Ostrołęce,

- miasto Ostrołęka - III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce.

Źródło: mazovia.pl

Wyświetleń: 1364 komentarze: -
21.07.2021, 08:43r. Drukuj
Powrót