Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pożar poddasza w Wolkowych. Jedna osoba w szpitalu. Straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych (zdjęcia)

Do pożaru budynku drewnianego pokrytego blachodachówką doszło dzisiaj rano w miejscowości Wolkowe. Spaleniu uległa więźba wraz z poszyciem dachu oraz drobne mienie znajdujące się na strychu budynku. Do akcji zadysponowano sześć oddziałów strażackich.

Do zdarzenia doszło przed godz. 10.00 w miejscowości Wolkowe. O szczegóły zapytaliśmy bryg. Roberta Chodkowskiego, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Reklama

- Zostaliśmy wezwani do pożaru budynku drewnianego pokrytego blachodachówką. Podaliśmy cztery prądy gaśnicze. Trzy od zewnątrz i jeden od wewnątrz. Spaleniu uległa więźba i poszycie dachu oraz drobne mienie znajdujące się na strychu. Do działań zadysponowano sześć jednostek. Działania trwały 2,5 godziny. Straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali na zewnątrz dwie osoby. Nikt nie doznał obrażeń. Jedna z osób źle się poczuła, została wezwana karetka pogotowia. Medycy zdecydowali, że przewiozą ją do szpitala - mówi bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Reklama

Zadysponowano jeden zastęp OSP Myszyniec GCBA Scania, jeden zastęp OSP Wydmusy, jeden zastęp OSP Wolkowe, jeden zastęp OSP Wykrot, jeden zastęp OSP Łyse oraz jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka z posterunku w Wydmusach.

Fot. OSP Myszyniec/Facebook

Wyświetleń: 8027 komentarze: -
21.07.2021, 15:59r. Drukuj


Powrót