sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Biedronka w Ostrołęce otwarta w niedzielę. Skoro jest placówką pocztową, to dlaczego poczta w niedzielę jest zamknięta?

Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską na wdrażanie usługi "Odbiór w punkcie". Dzięki temu część sklepów formalnie stają się placówkami pocztowymi i mogą legalnie prowadzić sprzedaż w niedziele niehandlowe. Na liście takich placówek znalazł się jeden z dyskontów w Ostrołęce.

Na liście 240 marketów sieci Biedronka, które mogą być czynne w niedziele z zakazem handlu znalazł się jeden z marketów w Ostrołęce. Chodzi o dyskont przy ul. Steyera.  Czy wszystkie z tych Biedronek będą działać w ostatni dzień tygodnia?

Reklama

- Sieć sama z siebie tego nie ujawnia. Wywieszona na stronie internetowej dyskontera "lista sklepów nieobjętych zakazem handlu w niedzielę" od dawna jest nieaktualna; widnieje na niej zaledwie siedem placówek działających przy dworcach kolejowych lub autobusowych. Nic dziwnego, że klienci Biedronki z całej Polski są zdezorientowani i nie wiedzą, czy przypadkiem nie przyjdzie im pocałować w niedzielę klamki od sklepowych drzwi. Gdzie indziej sklepy sieci co prawda funkcjonują, ale niedzielny ruch jest w nich relatywnie niewielki, bo do klientów w danej okolicy nie dotarły jeszcze informacje o możliwości zrobienia zakupów - pisze portal Interia Biznes.

Będzie uszczelnienie ustawy o zakazie handlu w niedzielę?

Reklama

Według portalu Interia Biznes "sieć należąca do Jeronimo Martins ewidentnie idzie na zwarcie z Prawem i Sprawiedliwością, którego posłowie zapowiedzieli już uszczelnienie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele w taki sposób, że trik na placówkę pocztową przestanie być możliwy". Otwarcie sklepów stało się jednak faktem i w niedzielę 25 lipca br. dyskont przy ul. Steyera w Ostrołęce jest otwarty.

Pełna treść artykułu:

Zakaz handlu w niedzielę. Biedronka wdrożyła usługi pocztowe

Wyświetleń: 16114 komentarze: -
25.07.2021, 17:45r. Drukuj
Powrót