poniedziałek, 20 września 2021 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Burzowy i pochmurny wtorek. Możliwe trąby powietrzne na wschodzie kraju (wideo)

W najbliższych dniach burzom będą towarzyszyć bardzo silne porywy wiatru i grad, choć rozpogodzenia też się pojawią. Czeka nas upał, ale i miejscami maksymalnie niewiele ponad 20 stopni Celsjusza. Pogoda do ostatnich dni lipca nie da nam się nudzić. 

Wtorek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego. Pojawią się też przelotne opady deszczu o sumie do 15 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem i opadami do 40 l/mkw. Gwałtowne zjawiska, w tym trąby powietrzne, możliwe są szczególnie na wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Kaszubach, przez 26 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. W burzach powieje silnie, w porywach osiągając prędkość do 80-100 kilometrów na godzinę.

W środę czeka nas zachmurzenie umiarkowane, a przejściowo duże. Na północy i południu kraju przelotnie popada i zagrzmi. W trakcie burz spadnie do 30 l/mkw., możliwy jest również grad. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać zachodni i południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Tylko wyładowaniom atmosferycznym będzie towarzyszyć silny, w porywach dochodząc do 90 km/h.

Czwartek zapowiada się pogodnie, jedynie w zachodnich regionach wystąpi więcej chmur kłębiastych oraz pojawią się przelotne opady deszczu i burze z sumą opadów do 30 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 st. C na Pomorzu, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny z porywami do 90 km/h.

Reklama

Źródło: x-news.pl

Wyświetleń: 1146 komentarze: -
27.07.2021, 08:27r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
Carpexim
AgroPlus
LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com