sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Amator kradzieży sklepowej zatrzymany w pieszym pościgu przez "policyjną biegaczkę"

40-latek, który wczoraj ukradł ze sklepu artykuły miał pecha. Gdy próbował uciekać przed ochroniarzem, zauważył go patrol policji. W jego składzie była st. asp. Magdalena Eliasz, która pobiegła za mężczyzną. Pomimo sporej odległości policjantka po kilkuset metrach dogoniła i zatrzymała sprawcę kradzieży.

St. asp. Magdalena Eliasz służbę w policji pełni od 14 lat, od tego czasu zaczęła się także jej przygoda z bieganiem. Codziennie pokonuje dystans kilkunastu kilometrów. Na swoim koncie ma liczne starty zakończone miejscem na podium w różnych dystansach. Zajęła także pierwsze miejsce w Maratonie Warszawskim w kat. służb mundurowych.

Reklama

Okazuje się, że trenowane bieganie przydało się w pracy zawodowej policjantki z ostrołęckiego wydziału prewencji - st. asp. Magdalenie Eliasz.

- Około godziny 11.00 ostrołęccy policjanci z Zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii na jednej z ulic w Ostrołęce zauważyli uciekającego mężczyznę trzymającego w ręce torbę, a za nim biegnącego pracownika ochrony. Policjanci zareagowali natychmiast i ruszyli w pościg, wtedy mężczyzna rzucił torbę i przyspieszył. Policjantka podjęła pościg pieszy, natomiast funkcjonariusz pojazdem służbowym wjechał w drogę pomiędzy blokami, gdzie pobiegł mężczyzna - relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

W momencie, gdy policjant zajeżdżał drogę uciekającemu, ten był już obezwładniany przez policjantkę.

Sprawcą kradzieży okazał się 40-letni mieszkaniec Ostrołęki. Policjanci odzyskali także skradziony towar, który w nienaruszonym stanie trafił na sklepowe półki.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 13525 komentarze: -
27.07.2021, 11:07r. Drukuj
Powrót