sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zderzenie samochodu osobowego z krową, która przechodziła przez jezdnię. Dwie osoby zabrane do szpitala

Na drodze krajowej nr 53 w Wydmusach (gm. Myszyniec) doszło do wypadku drogowego. Jak informują strażacy z OSP Myszyniec na miejscu okazało się, że miało miejsce dość nietypowe zderzenie. Samochód osobowy uderzył w krowę, która przechodziła przez jezdnię.

W wyniku zderzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

O szczegóły zapytaliśmy kom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

Reklama

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 22.00 na stanowisko kierowania wpłynęła informacja dotycząca zdarzenia drogowego w Wydmusach. Na miejsce jako pierwszych skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem 62-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego podróżując wraz z 29-letnią mieszkanką Warszawy podczas silnych opadów deszczu, przy ograniczonej widoczności uderzył w krowę, która prawdopodobnie w wyniku burzy, uciekła z pastwiska i wtargnęła na jezdnię. Zarówno kierowca, jak i pasażerka zostali zabrani do szpitala, natomiast zwierzę padło - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Na miejsce przybył także jego właściciel, który oświadczył, że pozostawione na pastwisku krowy prawdopodobnie przestraszyły się burzy, rozerwały ogrodzenie i wbiegły na drogę.

Poza tym, tylko na przestrzeni ostatnich kilku dni odnotowano na naszym terenie trzy zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt.

- Dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na unikniecie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków - mówi kom. Żerański.

Reklama

Do działań zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz jeden zastęp OSP Myszyniec.

Do zdarzenia doszło o 22.14 w Wydmusach.

Fot. OSP w Myszyńcu

Wyświetleń: 14608 komentarze: -
29.07.2021, 09:48r. Drukuj
Powrót