środa, 19 stycznia 2022 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Grzybobranie w Białobieli. Amatorzy grzybów wyruszyli w las (zdjęcia)

Na kolejną edycję wielkiego grzybobrania zaprosił Koło Gospodyń Wiejskim z Białobieli (gm. Lelis). Wydarzenie pod nazwą zaczerpniętą z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza - "Panienki za wysmukłym gonią borowikiem", przyciągnęło smakoszy leśnych darów oraz entuzjastów leśnych wędrówek.

W minionym roku las obdarował grzybiarzy pięknymi okazami. Czy wyniki tej edycji imprezy będą równie imponujące? Grzybobranie rozpoczeło się o godz. 13.00 przy Szkole Podstawowej w Białobieli. Na placu powstało miasteczko zawodów, w którym osoby nie czujące się na siłach ruszać w las, mogły oczekiwać na powrót zbieraczy.

Reklama

Kto nie poszedł w las za grzybami, mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji: zabaw dla dzieci - zjeżdżalnia, skakaniec, ścianka wspinaczkowa, były darmowe wata cukrowa i popcorn, bezpłatne przejazdy wozem konnym z Leśnego Rancza w Olszewce, a także ciepły poczęstunek - kiełbaski, kaszanka, bigos. O oprawę muzyczna wydarzenia zadbała Agama Team.

Konkurs grzybobraniowy zaplanowano w kilku kategoriach. Niebawem poznamy wyniki zabawy i okaże się, kto uzbierał wagowo najwięcej grzybów, kto ustrzelił najcięższego borowika a kto najwyższego. Dowiemy się też ile lat miał najmłodszy uczestnik, a ile najstarszy.

Podczas wydarzenia chętni mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Grzybobranie wystartowało w niedzielę 12 września br. o godz. 13.00.

Zobacz zdjęcia:
Grzybobranie w Białobieli

Więcej zdjęć: Grzybobranie w Białobieli

Wyświetleń: 2708 komentarze: -
12.09.2021, 17:04r. Drukuj
Powrót