niedziela, 26 września 2021 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Muzyka Ennio Morricone w OCK. Koncert z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego (zdjęcia, wideo)

W Ostrołęckim Centrum Kultury wybrzmiał koncert utworów z gatunku muzyki filmowej w wykonaniu Zespołu Kameralnego Filharmonii Narodowej. To muzyczne wydarzenie z utworami Ennio Morricone poświęcone było postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dla uczczenia beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Rok 2021 uchwałą Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej ogłoszony został Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ten sposób władza ustawodawcza naszego kraju oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań na polu walki o wolność oraz propagowania dialogu i wzajemnego zrozumienia. W 2021 r. obchodzimy 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci kardynała. 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja duchownego.

Reklama

Muzyka Ennio Morricone ku pamięci Prymasa Tysiąclecia

Koncert stanowi muzyczne pożegnanie z legendą muzyki filmowej Ennio Morricone (1928-2020) - wszechstronnym, światowej sławy włoskim artystą, który odszedł w lipcu zeszłego roku w Rzymie w wieku 91 lat. Wybitny kompozytor stworzył muzykę do ponad czterystu filmów (m.in. "Misja", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem", "Dawno temu w Ameryce", "Cinema Paradiso"). Był laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Globu, statuetek BAFTA. W 2007 r. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała Ennio Morricone honorowego Oskara za całokształt twórczości.

Zespół Kameralny Filharmonii Narodowej składa się z solistów Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej tj. wiodących instrumentalistów poszczególnych sekcji. Pod kierunkiem artystycznym Jana Lewtaka artyści zaprezentują słynne i uznane utwory autorstwa Ennio Morricone. W koncercie udział wzięli: Jan Lewtak - kierownictwo artystyczne, skrzypce i aranżacje utworów, Robert Putowski - wiolonczela, Joanna Monachowicz - obój, rożek angielski, Maria Lewicka - flet poprzeczny, piccolo i altowy Magdalena Schabowska - sopran, Danuta Kojro-Pawulska - instrument klawiszowy, Witold Lewicki - harmonijka ustna.

Koncert rozpoczął się w poniedziałek 13 września 2021 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowo-kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Zobacz zdjęcia:
Koncert muzyki filmowej Ennio Morricone

Więcej zdjęć: Koncert muzyki filmowej Ennio Morricone

Odsłon: 1398 komentarze: 3
17:26, 13.09.2021r. Drukuj
Powrót


abc @ 06:54, 14.09.2021

IP: 81.15...1

Ci święci i błogosławieni, to jeszcze mieszczą się w tym niebie?
tongue

tl @ 08:53, 14.09.2021

IP: 37.30...132

abc @ 06:54, w Mauzoleum Lenina mieści się tylko jeden Twój święty i błogosławiony.

olo @ 13:23, 15.09.2021

IP: 2a01:110f...5075

ten fragment muzyki, który tu prezentujecie, to raczej nie jest autorstwa Morricone... chyba, że w aranżacji, no to ok.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót