sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dwa zdarzenia z dziką zwierzyną. Mercedes uderzył w jelenia, ford zderzył się z łosiem

Ostrołęccy policjanci dziś rano otrzymali zgłoszenie o zdarzeniach drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. W pierwszym przypadku pod koła mercedesa w Wólce Seroczyńskiej (gm. Czerwin) wbiegł jeleń. Chwilę później doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem kierujący fordem w miejscowości Antonie zderzył się z łosiem.

Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia ze zwierzyną leśną. Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Reklama

- Pierwsze zdarzenie miało miejsce miało miejsce o godzinie 5.23 na terenie gm. Czerwin. W rejonie miejscowości Wólka Seroczyńska kierujący mercedesem uderzył w jelenia. Kwadrans później doszło do kolejnego podobnego zdarzenia. Tym razem kierujący fordem w rejonie miejscowości Antonie zderzył się z łosiem. W wyniku zdarzeń żaden z kierowców, jak i pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń ciała - informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Reklama

Ostrołęccy policjanci zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego "Uwaga dzikie zwierzęta". 

Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują. Kierowca jadący z nadmierną prędkością może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować, czy wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze, a zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może być groźne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. Dlatego ponownie zwracamy się z apelem o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i po prostu zdjęcie nogi z gazu - apeluje kom. Tomasz Żerański. 

Odsłon: 1949 komentarze: 0
09:13, 14.09.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót