sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Grupa Speed w akcji: 1041 mandatów karnych, 15 zatrzymanych praw jazdy, ale to nie wszystko

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy Speed ujawnili 1242 wykroczenia, a 994 z nich dotyczyła przekroczeń prędkości, 11 kierujących jechało powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli m.in. 1041 mandatów karnych, zatrzymali 15 praw jazdy oraz 67 dowodów rejestracyjnych.

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy Speed. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Reklama

- W ubiegły piątek w nocy policjanci w Ostrołęce przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Dla policjantów z grupy Speed bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy - informuje policja.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy Speed ujawnili 1242 wykroczenia, a 994 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 11 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1041 mandatów karnych i skierowali 9 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 15 praw jazdy oraz 67 dowodów rejestracyjnych. Grupa Speed zatrzymała również trzech pijanych kierowców.

Reklama

- Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy Speed, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg - informuje zespół prasowy KWP zs. w Radomiu.

Odsłon: 1439 komentarze: 1
10:37, 14.09.2021r. Drukuj
Powrót


Niki @ 02:53, 15.09.2021

IP: 178.235...178

LANS

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót