czwartek, 21 października 2021 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zwiększone patrole w rejonie szkół. Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Pierwsze tygodnie roku szkolnego już za nami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci ostrołęccy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze będą obecni w rejonie szkół i przedszkoli. Mundurowi apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców o zwiększoną czujność na drodze.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczęto policyjną akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły. W ramach akcji policjanci spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i edukują ich w zakresie obowiązujących przepisów w ruchu drogowym. W działania te zaangażowani są nie tylko profilaktycy i dzielnicowi, ale przede wszystkim policjanci ruchu drogowego, którzy przy szkołach w pobliżu przejść dla pieszych czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Reklama

- Zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem dzieci i młodzieży, to bardzo ważne zadanie policjantów. Dlatego też funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", przeprowadzają z dziećmi zajęcia, po to, by wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, na jakie zagrożenia mogą natrafić podczas drogi do i ze szkoły - informuje komisarz Tomasz Żerański.

Policjanci przygotowują uczniów klas I szkół podstawowych, do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg. Spotkania te są także odpowiednią okazją do przekazania uczniom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, tj. książeczek edukacyjnych bądź elementów odblaskowych.

Ostatnie tego rodzaju działania miały miejsce w przedszkolach na terenie Ostrołęki.

Reklama

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przejeżdżając koło szkół i przedszkoli. Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i stosowaniu się do znaków drogowych.

- Przypominamy, że jako opiekunowie dzieci nie możemy zapomnieć, jak ważne jest, aby pociechy były odpowiednio przygotowane do pokonania drogi do szkoły. Dzieci powinny znać wszystkie niebezpieczne miejsca, które mogą napotkać, zmierzając na lekcje, m.in. występujący duży ruch na danym odcinku drogi czy ograniczona widoczność spowodowana ukształtowaniem drogi lub budynkami. Przez te kilka pierwszych dni nowego roku szkolnego rodzice i opiekunowie muszą zaangażować się w proces uświadamiania najmłodszym zagrożeń, jakie mogą spotkać podczas drogi do szkoły - apeluje kom. Tomasz Żerański.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 902 komentarze: -
14.09.2021, 13:43r. Drukuj
Powrót