piątek, 22 października 2021 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęczanka ofiarą oszusta w sieci. 45-latka straciła tysiąc złotych z konta!

Ofiarą internetowego oszusta padła ostrołęczanka. 45-latka kliknęła w link, ale zamiast wpłaty za sprzedawane ubrania, z jej konta zniknął tysiąc złotych! Jak widać oszuści internetowi nie próżnują. Wykorzystują portale społecznościowe oraz komunikatory, aby wyłudzić od potencjalnych ofiar jak największą sumę pieniędzy. 

W minioną niedzielę 19 września do policjantów z ostrołęckiej komendy zgłosiła się 45-letnia mieszkanka Ostrołęki, która została oszukana podczas sprzedaży ubrań w internecie.

Reklama

- Z relacji kobiety wynikało, że na portalu aukcyjnym zamieściła ogłoszenie. Na jednym z komunikatorów odezwała się do niej osoba zainteresowana ofertą kupna. Zaproponowała sprzedającej skorzystanie z możliwości zapłaty za towar, za pośrednictwem usługi portalu. W tym celu przez komunikator przesłała sprzedającej link. Tam ostrołęczanka wpisała swoje dane, numer karty debetowej oraz trzycyfrowy kod i login do bankowego konta internetowego, a na końcu podała hasło do karty. Kiedy po pewnym czasie kobieta zalogowała się na swoje konto bankowe, zauważyła, że jej środki uszczupliły się o 1000 złotych. Wtedy domyśliła się, że padła ofiarą oszustwa - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z platform zakupowych! Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich reklam wyświetlanych w internecie oferujących promocję, których nigdy wcześniej indziej nie widzieliśmy, ponadprzeciętne zyskowne inwestycje czy konkursy, w których mamy gwarantowaną wygraną np. najnowszego smartfona lub tym podobne.

Reklama

Trzeba uświadomić sobie, że klikając w podejrzany link, czy to podczas kupowania produktów, czy też ich sprzedaży, możemy stracić z naszego konta wszystkie oszczędności! Nie podawajmy nikomu danych naszej karty bankomatowej, czy też dostępu do naszego konta!

- W większości przypadków chodzi o wyłudzenie twoich danych i oczywiście pieniędzy. Nie klikaj w żadne linki czy odnośniki niewiadomego pochodzenia! Przekierują one nas na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, a następnie poprzez złośliwe oprogramowanie podczas próby logowania do serwisu banku wykradną nasze dane dostępowe - dodaje oficer prasowy policji.
Wyświetleń: 1974 komentarze: -
20.09.2021, 12:22r. Drukuj
Powrót