środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ustalono sprawcę zaśmiecania lasu po bilecie parkingowym. Mężczyzna dostał 700 zł mandatu i nakaz posprzątania lasu

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o odpadach znajdujących się w lesie państwowym, w okolicach wsi Lipniki (gm. Łyse). Internet obiegły też zdjęcia porzuconych odpadów z rozbiórki samochodu, w którym ktoś pozostawił bilet parkingowy z numerem rejestracyjnym. Straż Leśna szybko namierzyła sprawcę.

Coraz częściej sprawcy zaśmiecania lasów są szybko ustalani. Po pierwsze w kompleksach leśnych montowany jest monitoring, po drugie sprawców namierzają osoby postronne i zgłaszają delikwentów na policję. W tym przypadku pomoc w ustaleniu zaoferował sam sprawca zaśmiecania - pozostawił w odpadach bilet parkingowy z wpisanym numerem rejestracyjnym pojazdu.

Reklama

Sprawca zaśmiecania sam dał się namierzyć. Dostał 700 zł mandatu!

- Straż Leśna z Nadleśnictwa Myszyniec podjęła czynności w celu ustalenia sprawcy. Okazał się nim mieszkaniec sąsiedniej gminy. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 złotych.  W ramach kary uprzątnął nie tylko swoje odpady, ale również wskazany obszar lasu. Nie zaśmiecajmy lasu - to nasze wyjątkowe, wspólne dobro! - informuje Nadleśnictwo Myszyniec.

Zobacz zdjęcia na stronie Nadleśnictwa Myszyniec.

Reklama

Zobacz też:

Ktoś wyrzucił do lasu śmieci... z biletem parkingowym na którym widnieje rejestracja samochodu!

Wyświetleń: 15714 komentarze: -
01.10.2021, 09:42r. Drukuj
Powrót