wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mazowiecka Grupa Speed eliminuje piratów drogowych. Mundurowi ujawnili ponad 1200 wykroczeń

Grupa Speed patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze policji ujawnili ponad 1200 wykroczeń. Stróże prawa nałożyli 1073 mandaty, zatrzymali też prawa jazdy.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. 

Reklama

- W minionym tygodniu policjanci z grupy "Speed" ujawnili 1215 wykroczeń, a 1062 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 20 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1073 mandaty karne i skierowali 12 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 22 prawa jazdy oraz 49 dowodów rejestracyjnych. Grupa "Speed" zatrzymała również trzech pijanych kierowców oraz czterech, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu - informują policjanci.

Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

- Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy Speed. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest zatrzymywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości - czytamy na stronie policji. 

Reklama

Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Powołana grupa Speed składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

Odsłon: 891 komentarze: 2
08:22, 12.10.2021r. Drukuj
Powrót


Elo @ 17:13, 12.10.2021

IP: 185.166...40

Naprawli już bmw?

kierowca peugeota @ 14:51, 13.10.2021

IP: 31.61...82

Doświadczeni w wymuszaniu przekraczania prędkości ... :) wink

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót