wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem w trasę. Ostatnio z tej okazji skorzystały dzieci z Przedszkola Publicznego ''Promyczki", dla których bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Reklama

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki to dla policji bardzo ważna sprawa. Priorytetem funkcjonariuszy jest zapobieganie sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci i młodzież. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W działania jak co roku zaangażowali się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Zachęcamy opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jego stanu technicznego i wyposażenia jak też do sprawdzenia stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów przez kierowcę.

Reklama

- Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Kontrole autokarów odbywają się na parkingu przy ul. Witosa (Lidl). Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczkach, ale przede wszystkim bezpiecznej drogi - dodaje rzecznik prasowy.

Fot. KMP w Ostrołęce

Odsłon: 1259 komentarze: 4
12:29, 12.10.2021r. Drukuj
Powrót


babcia @ 12:49, 12.10.2021

IP: 37.248...174

Dzieci wróciły zadowolone , szczęśliwie i jechały bezpiecznie. Dziękuję Pani Dyrektor
oraz Paniom >> ciociom>> i rodzicom ,którzy pojechali razem z dzieciakami do pomocy w opiece nad grupą.

lola @ 18:02, 12.10.2021

IP: 95.49...199

Powinno się podziękować kierowcy za bezpieczna jazdę.
Można tez pomóc sprzatać autokar na koniec wycieczki.
A policja powinna sprawdzać autokar po powrocie, szczególnie środek autokaru.
W myśl powiedzenia:
"Pokarz gdzie siedzisz a powiem kim jesteś''

Brr @ 20:09, 12.10.2021

IP: 178.235...210

Kierowcy oczywiście ale sprzątanie o godz 20.00 z grupą kilkudziesięciu pięciolatków po całodniowej podróży życzę Lola powodzenia

Miś @ 06:04, 14.10.2021

IP: 178.235...88

Mnie to bardzo ujmuje jak bardzo policja opiekuje się nie tylko najmłodszymi ale również seniorami. Wzruszony jestem ,,opieką,, policji nad ,,Babcią Kasią,, w Warszawie. Nawet zakupy jej kiedyś pomagali robić.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót