wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowe okna na świat w Kultowni. Małymi krokami budynek zmienia się na lepsze (zdjęcia)

W Kultowni Ostrołęckiego Centrum Kultury wymieniono okna na nowe. Niedawno w placówce dokonano też kilku remontów, zaadaptowano i odremontowano nieużywane dotychczas pomieszczenia. Mimo trudnych czasów dla inwestycji w kulturze, udało się wykonać kilka małych, ale istotnych i funkcjonalnych prac.

Kultownia na osiedlu Wojciechowice to od lat miejsce spotkań rozrywkowych, kulturalnych i edukacyjnych. Obiekt był mocno eksploatowany, ale rzadko przechodził remonty czy modernizacje. W minionym roku ta sytuacja uległa zmianie.

Reklama

- W roku 2020 dzięki wsparciu prezydenta Ostrołęki oraz OTBS, zaadaptowano zniszczone, dodatkowe pomieszczenia do wykorzystania w działalności przez tę jednostkę. W sierpniu 2021 r. kierownictwo OCK postanowiło pójść za ciosem i w miejsce zabitych płytami ram, wstawiono nowe okna. Stare okna były bardzo zniszczone aż w końcu, przed kilkunastu laty postanowiono zasłonić je płytami. Rozwiązanie to nie było estetyczne, dlatego wpuściliśmy światło dzienne do nowych pomieszczeń Kultowni, a jednocześnie poprawił się wygląd budynku z każdej strony - czytamy na stronie miejskiego ratusza.

Kultownia stanowi ważny punkt na mapie kulturalnych miejsc naszego miasta i jest ważne dla mieszkańców osiedla. Budynek mieści się przy głównej drodze krajowej, warto zatem, aby stanowiła wizytówkę miasta i osiedla.

- Miejsce to jest na tyle charakterystyczne i bliskie Wojciechowiczanom, że nie można było pozostawić go w dotychczasowym stanie. W Kultowni OCK od dwóch lat odbywają się plenerowe wydarzenia kulturalne, oraz kontynuowane są spotkania, warsztaty, zajęcia na większą skalę, więc takie prace były niezbędne nie tylko dla poprawienia warunków osób tam pracujących, ale nade wszystko warunków w jakich przyjmowani są nasi goście, zarówno artyści jak i widzowie - czytamy.

Reklama

Efekty prac można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Fot. UM Ostrołęka

Odsłon: 1212 komentarze: 1
15:40, 12.10.2021r. Drukuj
Powrót


rr @ 17:05, 12.10.2021

IP: 178.42...126

jest się czym chwalić panie prezydencie lub jak pisze Jan Kowalski Włodarzu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót