środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jak wybrać spacerówkę dla dziecka?

Dobrze wybrana spacerówka może posłużyć dziecku do około trzeciego roku życia, czyli do momentu, gdy malec raczej nie będzie chciał już wsiadać do wózka. Odpowiedni model powinien być wygodny zarówno dla malucha, jak i jego rodziców, dopasowany do podłoża, po którym najczęściej będziemy się poruszać i do naszego stylu życia.

Oto najważniejsze wskazówki, dzięki którym wybierzesz niezawodny wózek spacerowy.

Kiedy kupić pierwszą spacerówkę?

Za wózkiem spacerowym zaczynamy się rozglądać zazwyczaj, zanim dziecko ukończy szósty miesiąc życia i zaczyna siadać. Pierwszy, tzw. głęboki wózek staje się wówczas nieodpowiedni, bo malec próbuje się z niego wychylać, interesuje go wszystko, co dzieje się wokół i trudno się temu dziwić. Pamiętajmy jednak, że dziecko, mimo wielkich chęci, często nie siedzi jeszcze zbyt pewnie i czasem musi zdrzemnąć się w trakcie jazdy. Pierwsza spacerówka powinna więc posiadać duże i wygodne, a przede wszystkim rozkładane oparcie.

Reklama

 Koniecznością jest również przestronna budka, która osłoni przed słońcem, wiatrem i deszczem. Pomyślmy także o pasach. Te pięciopunktowe zapewnią bezpieczeństwo roczniakowi, a sprytny dwulatek nie poradzi sobie łatwo z ich odpięciem. Rozwiązaniem wartym uwagi jest siedzisko, które przekłada się przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Kilkumiesięcznemu maluchowi nie zrobi to większej różnicy, ale dwu- i trzylatek doceni urozmaicenie. Tak dobrany wózek spacerowy może posłużyć nam aż do chwili, gdy dziecko będzie wolało chodzić na własnych nogach.

Spacerówka a styl życia

Prawdopodobnie nie istnieje jeden wózek spacerowy, który spełni wymagania wszystkich rodziców i ich pociech. Na szczęście na rynku istnieje tyle modeli, że bez problemu dobierzemy ten optymalny dla nas. Często zwracamy uwagę na różne kryteria, zapominając o trybie życia, jaki prowadzimy, po czym zakupiona spacerówka w praktyce staje się rozczarowaniem.

  •  Jeśli mieszkasz w mieście i często poruszasz się komunikacją miejską lub po równym terenie, wybierz lekki wózek spacerowy, który łatwo się składa (np. w autobusie, tramwaju), posiada małe i zwrotne kółka. Godne polecenia są także wózki trójkołowe, którymi łatwo się manewruje.
  •  Jeśli mieszkasz na obrzeżach, poza miastem lub na wsi, najczęściej poruszasz się po trudnym, również nieutwardzonym gruncie, wybierz bardziej sportową spacerówkę o dużych, pompowanych kołach.
  • Jeśli często podróżujesz samochodem lub samolotem, najlepszym rozwiązaniem będzie mały, lekki, składany wózek lub popularną "parasolkę".

Reklama

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając wózek spacerowy?

Niektórzy rodzice lubią wybierać się z dzieckiem po zakupy. Stanowi to spore ułatwienie, nie trzeba bowiem nosić ciężkich toreb, można natomiast umieścić je w spacerówce. Warto wówczas nabyć taki wózek, który ma duży kosz i uniesie dodatkowe obciążenie, co często wiąże się również z jego zwiększoną wagą. Kolejnym istotnym elementem jest łatwość czyszczenia wózka, zwłaszcza jeśli ma nam długo posłużyć. Często zapominamy o tak istotnym elemencie, jakim jest podnóżek. Sprawdźmy, czy jest szeroki i stabilny, czy dziecko nie musi układać nóżek w niewłaściwy sposób.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 606 komentarze: -
13.10.2021, 15:54r. Drukuj
Powrót