środa, 21 lutego 2024 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Artykuł sponsorowany

Niezbędnik wiedzy o soczewkach kontaktowych

Jeśli należysz do osób, które mają wadę wzroku, jednak za wszelką cenę wolałyby uniezależnić się od noszenia okularów, z pewnością na myśl przychodzą ci soczewki kontaktowe.

Warto jednak wiedzieć, z czym wiąże się ich wybór oraz jak należy o nie prawidłowo dbać, by zachować odpowiednią jakość użytkowania.Czy soczewki kontaktowe są w stanie zapewnić ci komfort podczas pracy przed komputerem? Czy da się samodzielnie wybrać najlepszy model takiego produktu, by być z niego w pełni zadowolonym i - co ważniejsze - nie zniszczyć sobie w ten sposób wzroku? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o soczewkach kontaktowych przed ich zakupem. Zapraszamy do naszego artykułu.

 Dobór soczewek kontaktowych - od czego zacząć?

Po pierwsze soczewek kontaktowych pod żadnym pozorem nie powinno się dobierać samodzielnie. To wyrób medyczny, podobnie zresztą jak okulary. Tym samym dobór soczewek wymaga niezbędnej wiedzy specjalistycznej, którą dysponuje optometrysta lub ewentualnie lekarz okulista. Czynnikami determinującymi wybór soczewek przez specjalistę jest przeprowadzony z pacjentem wywiad, a także badanie wzroku, na podstawie których możliwe będzie dobranie odpowiednich soczewek pozwalających na bezpieczne dla narządu wzroku ich noszenie oraz oczywiście sam komfort użytkownika.

Co jednak należy wziąć pod uwagę? Nie tylko wadę wzroku pacjenta, ale także jego indywidualne preferencje oraz tryb życia, codzienne nawyki, wymagania dotyczące pracy, ulubione hobby i podobne czynniki.

 Dla kogo soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są przeznaczone dla każdego pacjenta, który boryka się z wadą wzroku i nie posiada przeciwwskazań do ich noszenia. Takowymi może być np. zespół suchego oka czy alergie ale też w określonych przypadkach cukrzyca, zaburzenia hormonalne czy ciąża. Soczewki kontaktowe sprawdzają w korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności, ale też astygmatyzmu i prezbiopii. To z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie dla każdej osoby z wadą wzroku, która uprawia sport, pracuje fizycznie lub kieruje autem przez wiele godzin. Soczewki kontaktowe zapewnią swobodę ruchu, a także pozytywnie wpłyną na ułatwienie wykonywanych obowiązków. Warto jednak, poza udaniem się do specjalisty w celu wyboru odpowiedniego produktu, przetestować soczewki najpierw w domu, by upewnić się, że czujemy się w nich dobrze.

 Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Warto zacząć od tego, jakie rodzaje soczewek możemy w ogóle dostać na rynku. Otóż dzielą się one przede wszystkim ze względu na długość ich użytkowania. Popularną opcją są soczewki jednodniowe. To właśnie one po całym dniu ich użytkowania są po prostu wyrzucane, a kolejnego dnia będziemy mogli otworzyć nowe opakowanie soczewek. Gdzie jednak kupić soczewki kontaktowe, by mieć pewność, że dostaniemy produkt najwyższej jakości? Warto sprawdzić jedną z największych stron internetowych oferujących soczewki różnych producentów, dostępną pod następującym linkiem: https://www.bezokularow.pl/soczewki-jednodniowe. Produkty na tej stronie są w przystępnych cenach, a szybka wysyłka oraz pomoc w procesie zakupowym to niekwestionowane zalety tego sklepu online.

Również we wspomnianym sklepie zaopatrzyć można się w soczewki, które można nosić dłużej niż przez jeden dzień. Najczęściej przez 30, bo właśnie na taki czas używania pozwalają soczewki miesięczne (https://www.bezokularow.pl/soczewki-miesieczne). Ten rodzaj chętnie wybierany jest przez osoby, które soczewki noszą regularnie, jako podstawowy sposób korekcji wzroku. W przeciwieństwie do soczewek jednodniowych wymagają one codziennego czyszczenia w specjalnym płynie, co wykonuje się po ich zdjęciu przed pójściem spać. Alternatywą są tzw. soczewki o przedłużonym trybie noszenia, które nie muszą być zdejmowane na noc, ani do snu i które wystarczy przemyć raz na kilka dni.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1573 komentarze: -
08:22, 19.10.2021r. Drukuj