Quantcast

czwartek, 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, Lucyny, Marcjala

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Narwiańskie Zaduszki Literackie. Wspominali poetów i twórców, których nie ma już pośród nas (zdjęcia, wideo)

W gmachu Wyższej Szkoły Administracji Publicznej odbyły się Narwiańskie Zaduszki Literackie. Podczas wydarzenia uczestnicy, lokalni literaci, uczniowie i nauczyciele wspominali ostrołęckich poetów, którzy już odeszli do wieczności. Wybrzmiały biogramy autorów oraz piękne strofy, w cichym towarzystwie muzyki.

Uroczystość uświetniła ostrołęcka młodzież, przedstawiając sylwetki nieżyjących poetów i recytując ich twórczość.

Reklama

Narwiańskie Zaduszki Literackie zorganizowano przy współpracy lokalnych literatów, którzy podczas spotkania wspominali Tych, co tworzyli na kurpiowskiej ziemi i odeszli już na rajskie wrzosowiska. Poezję czytali m.in. Barbara Zakrzewska, Hanna Jadwiga Sobiech, Stanisław Kałucki czy Wiesław Janusz Mikulski. Akompaniował Wojciech Dudkowski, lider zespołu Droga na Ostrołękę.

Ustawiono też krzesła dla wielkich nieobecnych, na których pojawiły się fotografie nieżyjących już poetów i twórców związanych z Ostrołęka i naszym regionem, m.in. Dionizego Maliszewskiego, Zofii Niedziałkowskiej, Edwarda Kupiszewskiego i wielu innych.

Reklama

Na wydarzenie zaprosili: Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce Michał Fajst. Narwiańskie Zaduszki Literackie zostały zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Łukasza Kulika.

Narwiańskie Zaduszki Literackie odbyły się 25 października 2021 r. w gmachu WSAP przy ul. Korczaka 73.

Zobacz zdjęcia:
Narwiańskie Zaduszki Literackie

Więcej zdjęć: Narwiańskie Zaduszki Literackie

Wyświetleń: 1571 komentarze: -
25.10.2021, 15:10r. Drukuj


Powrót