czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 odwiedzili ostrołęckich policjantów

Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły dzieci wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dalsze działania policjantów w tym zakresie już wkrótce.

Wizyta przedszkolaków, czy też uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w siedzibie ostrołęckiej policji to jeden z elementów działań informacyjno-edukacyjnych przeprowadzanych przez policjantów zajmujących się szeroko pojętą profilaktyką.

- Odwiedzający Komendę Miejską Policji w Ostrołęce dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat służby w Policji, lecz nie tylko. Ważnym aspektem takich spotkań jest profilaktyka w zakresie różnego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Dlatego dużą wagę podczas dzisiejszego spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 policjanci poświęcili bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomniano uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz uświadomiono ich na temat konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z elementów odblaskowych - relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ponadto przypomniano numery alarmowe oraz omówiono jakie informację powinny się znajdować podczas przekazywania zgłoszeń. Na koniec policjanci rozmawiali z dziećmi na temat właściwego zachowania w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

- Uczniowie mieli możliwość także "zasiąść" za kierownicą policyjnego radiowozu. Należy dodać, że uczniowie podczas spotkania wykazali się dużą wiedzą na tematy związane z bezpieczeństwem. Przypominamy, że to na na rodzicach spoczywa obowiązek utrwalania bezpiecznych zachowań - dodaje rzecznik prasowy.

Wizyty w ostrołęckiej komendzie policji cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Spotkania pozwalają na zaspokojenie naturalnej ciekawości młodych ostrołęczan. Odwiedziny to także doskonała okazja do zaprezentowania przez funkcjonariuszy treści o charakterze edukacyjnym.

Uczniowie odwiedzili policjantów w piątek 22 października.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 1581 komentarze: -
08:10, 26.10.2021r. Drukuj