środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Niedziela w Muzeum". Rusza cykl kreatywnych i twórczych spotkań

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza do udziału w rodzinnych spotkaniach twórczych z cyklu "Niedziela w Muzeum". Spotkania kierowane są do osób, które pragną miło, twórczo i aktywnie spędzić niedzielny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Będą to wydarzenia niezwykle kreatywne i twórcze.

Uczestnicy zainspirowani folklorem kurpiowskim, aktualnymi wystawami oraz zabytkami z muzealnych zbiorów będą wraz z muzealnikami tworzyć w pracowni etnodizajnu. Spotkania będą się odbywały w dwóch grupach: I grupa: w godz. 10.30-12.30, II grupa: w godz. 13.00-15.00.

Reklama

Terminy spotkań:

7 listopada 2021 - Dekupaż patriotycznie

Na zajęciach uczestnicy poznają technikę dekupażu, polegającą na zdobieniu przedmiotów za pomocą papierowych serwetek. Goście zdobędą podstawową wiedzę na temat wykorzystywanych metod i narzędzi, własnoręcznie przygotują ozdobę z motywem patriotycznym, którą zabiorą ze sobą do domu.

21 listopada 2021 - Czerpiemy papier

Uczestnicy zwiedzą wystawę czasową "Z papierem przez dwa tysiąclecia", następnie będą mogli wcielić się w rolę czerpalnika, poznając tradycyjną metodę czerpania papieru. Na koniec przybyli goście wykonają papierowe notesiki, które wraz z własnoręcznie wykonanymi kartkami będą mogli wziąć do domu.

Reklama

9 stycznia 2022 - Zabawki z papieru

Głównym bohaterem tego spotkania będzie papier. Goście zwiedzą wystawę czasową "Z papierem przez dwa tysiąclecia", która przybliży im historię papieru. Uczestnicy spotkania zobaczą, że z papieru można zrobić również zabawki. Muzealnicy zapraszają na zajęcia szczególnie najmłodsze dzieci, z którymi wykonają papierowe cudeńka. Dzięki uprzejmości firmy Stora Enso, dodatkową atrakcją będzie możliwość pokolorowania kartonowego domku.

23 stycznia 2022 - Papier mâché - maski karnawałowe

Pod tą tajemniczą francuską nazwą kryje się sztuka tworzenia różnych przedmiotów poprzez nakładanie na siebie warstw papieru z dodatkiem kleju. Z papier mâché można zrobić naprawdę wszystko, ogranicza nas tylko nasza fantazja. Muzealną propozycją do zapoznania się z tą sztuką jest wykonanie papierowych masek karnawałowych.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. (29) 764-54-43 wew. 43. Cena: 10 zł od osoby.

Spotkania będą prowadzone w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. J. Bema 8.

Odsłon: 1336 komentarze: 0
08:58, 06.11.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót