środa, 1 grudnia 2021 r., imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Bursztynowe opowieści" czekają na zgłoszenia. Wiersze, opowiadania i ilustracje można przesłać do 25 listopada

Przegląd artystyczny "Bursztynowe opowieści" w ramach projektu "Kurpiowski Tryptyk Kulturalny" zyskuje kolejną odsłonę. Wiersze, opowiadania i ilustracje do wybranego utworu literackiego o Kurpiowszczyźnie można przesyłać do 25 listopada. Organizator Hufiec ZHP zaprasza do rodzinnego tworzenia.

- Głównym celem wydarzenia jest upowszechnianie kultury kurpiowskiej, historii Ostrołęki i Kurpiowszczyzny, piękna kurpiowskiego krajobrazu i wyjątkowości naszej małej Ojczyzny. Poprzez udział w przeglądzie artystycznym, przedszkolaki, uczniowie, zuchy, harcerze, rodziny i inne grupy będą mogły zamienić się w pisarza, poetę i malarza, ale także spędzić aktywnie czas, w gronie rodziny i przyjaciół, co jest niezwykle cenne - piszą organizatorzy.

Reklama

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu powiatu ostrołęckiego. Praca konkursowa ma nawiązywać do szeroko pojętego folkloru kurpiowskiego, historii regionu oraz realizować cele przeglądu. (W ramach zadania konkursowego należy przygotować jedną z form artystycznych: wiersz, opowiadanie, ilustrację do wybranego utworu literackiego o Kurpiowszczyźnie). Na konkurs można zgłaszać prace indywidualne oraz grupowe (klasa, rodzina, klub seniora, KGW).

Konkurs ma na celu m.in. popularyzację i upowszechnianie kultury i tradycji regionu, historii miasta, promocję lokalnych twórców i ich dorobku. Skany prac w dużej rozdzielczości, wraz z kartą zgłoszenia, można przesyłać również drogą e-mailową: bursztynowe.opowiesci@gmail.com.

Wyniki zostaną ogłoszone 30 listopada na stronie ostroleka.zhp.pl.

Fot. Plakat promujący wydarzenie

Odsłon: 729 komentarze: 0
12:07, 24.11.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót